Hľadaj

Sociálna poisťovňa vyplácala do zahraničia takmer 270 tisíc dôchodkov

Sita Poslať
image

BRATISLAVA 5. marca (WebNoviny.sk) - Sociálna poisťovňa vyplácala v minulom roku do cudziny takmer 270 tisíc dôchodkov. Najviac pravidelne vyplácaných dôchodkov s počtom takmer 135,2 tisíca smerovalo v minulom roku do Českej republiky.
Nasledovalo Nemecko s 37 434 dôchodkami, Rakúsko s celkom 25 927 vyplatenými penziami, či Maďarsko s celkovo 22 515 vyplatenými dôchodkami. Z dôchodkov vyplatených do zahraničia bolo 180,6 tisíca starobných, takmer 44,8 tisíca invalidných a 29 tisíc vdovských. Informoval o tom hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder.

Odporúčame:Mladí ľudia končia na úrade práce, takmer štvrtina nezamestnaných na Slovensku mala do 29 rokov

Do krajín, na ktoré sa nevzťahujú koordinačné nariadenia Európskej únie, sa podľa neho dôchodky vyplácajú pozadu v trojmesačných lehotách, vždy až po predložení potvrdenia o žití poberateľa dôchodku. Potvrdenie o žití sa predkladá štyrikrát do roka, a to vždy k 1. januáru, k 1. aprílu, k 1. júlu a k 1.októbru kalendárneho roka. Do štátov, na ktoré sa vzťahujú koordinačné nariadenia Európskej únie, sa dôchodky vyplácajú vopred v pravidelných mesačných lehotách, vždy v pravidelne sa opakujúcich výplatných termínoch. Potvrdenie o žití sa predkladá jeden krát ročne, a to k 31. januáru daného roka.
Viac k témam: dôchodky, Sociálna poisťovňaZdroj: Webnoviny.sk - Sociálna poisťovňa vyplácala do zahraničia takmer 270 tisíc dôchodkov © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Zosúladíme vás s legislatívou o finančnom sprostredkovaní
Novela zákona č. 186/2009 Z.z. prináša až 100 zmien zákona, nové pravidlá a povinnosti.
Zostaňte aktualizovaní!
logo
PHP Developer - študentská brigáda PHP Developer - študentská brigáda
PHP Developer províznych systémov PHP Developer províznych systémov
PHP Developer poistných agregátorov PHP Developer poistných agregátorov
PHP Developer FinTech cloudových riešení PHP Developer FinTech cloudových riešení