Slovenským podnikateľom sa nepáčia nepredvídateľné rozhodnutia vlády, spôsobujú chaos
20.12.2020 (Webnoviny.sk) - Podnikatelia kritizujú vládu za nepredvídateľné rozhodnutia v súvislosti s koronakrízou. Tie majú potom podľa nich spôsobovať chaos. Vyplýva to z prieskumu Podnikateľskej aliancie Slovenska (PAS) z decembra tohto roku.

Firmy sa sťažujú, že majú vopred vypracované dlhodobé plány a prijímať stále nové a nové opatrenia im komplikuje podnikanie. Štát sa taktiež podľa nich nepoučil z prvej vlny pandémie a aj v druhej vlne jeho pomoc nebola efektívna, rýchlejšia ani menej byrokratická.
Viac o téme: Koronavírus
Pozitívne je, že osem z desiatich opýtaných podnikateľov neuvažovalo podľa prieskumu vzhľadom na aktuálnu situáciu nad ukončením podnikania. Viac ako polovica však zmenila alebo plánuje zmeniť svoj podnikateľský model.
Dominuje posilnenie online komunikácie s klientmi ako aj medzi zamestnancami. Takmer polovica plánuje inováciu produktov, okolo 40 % posilnenie online komunikácie s dodávateľmi a viac ako štvrtina inovácie postupov výroby, napríklad zvýšenie automatizácie.
Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, koronakríza, Koronavírus, pandemické opatrenia, podnikanie, vládne opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenským podnikateľom sa nepáčia nepredvídateľné rozhodnutia vlády, spôsobujú chaos © SITA Všetky práva vyhradené.
© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. si vyhradzuje výlučné právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
2023

Finanční agenti

Kryptomeny

Zamestnanie

Kultúra a umenie

Voľný čas


SPRAVODAJSTVO





Najčítanejšie
- 1.Maximálna hypotéka od júla 2023 opäť klesne a dosiahne na ňu menej ľudí
- 2.Dôchodky sa budú mimoriadne zvyšovať už od júla tohto roku – v priemere o 61 eur
- 3.Mešká vám let? Máte nárok na kompenzáciu až do výšky 600 eur
- 4.Stravné pre zamestnancov bude od 1. júna 2023 opäť vyššie
- 5.Mzdy síce rastú najrýchlejšie za posledných 20 rokov, no reálne príjmy klesli o takmer 5 %