Hľadaj

Senát zvolil nového šéfa centrálnej banky USA, bude ním Jerome Powell

Sita Poslať
image

WASHINGTON 24. januára (WebNoviny.sk) - Americký Senát potvrdil Jeromea Powella na poste šéfa centrálnej banky USA. Senátori pomerom hlasov 84:13 v utorok odsúhlasili, že Powell bude na čele Federálneho rezervného systému (Fed), čiže bude zastávať funkciu, ktorá sa považuje za najvplyvnejší ekonomický post v krajine.
Powell nahradí Janet Yellenovú, ktorej funkčné obdobie sa skončí 3. februára. Prezident Donald Trump sa rozhodol neponúknuť Yellenovej druhé štvorročné funkčné obdobie, hoci jej pôsobenie na čele Fed-u bolo vysoko oceňované.

Odporúčame:Banka HSBC pyká za zmanipulované transakcie s devízami, v USA zaplatí vyše sto miliónov dolárov

Powell je vo vedení Fed-u 5,5 roka. Očakáva sa, že v oblasti úrokových sadzieb bude pokračovať v opatrnom prístupe, ktorý uplatňovala Yellenová. Počas prezidentskej kampane Trump kritizoval rolu, ktorú centrálna banka zohrala v sprísnení regulácie bankového sektora po finančnej kríze z roku 2008.
Trump a mnohí republikáni v Kongrese tvrdili, že prísnejšia regulácia bola pre finančné inštitúcie príliš veľkým bremenom, pričom bola hlavným dôvodom slabého ekonomického rastu. Powell signalizoval, že je stúpencom toho, aby sa regulácia bánk zmiernila, predovšetkým pokiaľ ide o menšie peňažné ústavy.
Viac k témam: FED americký Federálny rezervný systém, Jerome PowellZdroj: Webnoviny.sk - Senát zvolil nového šéfa centrálnej banky USA, bude ním Jerome Powell © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Provízie rozpočítavajte
v ICM2
Insurance Contract Manager
Softvér a služby pre finančný trh
www.ICM2.sk
logo
PHP Developer - študentská brigáda PHP Developer - študentská brigáda
PHP Developer províznych systémov PHP Developer províznych systémov
PHP Developer poistných agregátorov PHP Developer poistných agregátorov
PHP Developer FinTech cloudových riešení PHP Developer FinTech cloudových riešení