Remišová reaguje na Kaliňákov argument o vile v Chorvátsku, na všetkých má platiť rovnaký meter
16.3.2025 (SITA.sk) - Minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) ľuďom odkazuje, že keď sa im to nehodí, nemusia dodržiavať zákony alebo platiť dane či pokuty. Vyhlásila to predsedníčka parlamentného výboru pre nezlučiteľnosť funkcii Veronika Remišová (hnutie Slovensko).
Vo vlastníctve manželky
Reagovala tak na argument Kaliňáka, že vilu vo vlastníctve jeho manželky v Chorvátsku neuviedol v majetkovom priznaní, pretože Remišová by nezákonne zverejnila o nej informácie.
„Predsedníčkou výboru pre nezlučiteľnosť funkcií som od parlamentných volieb 2023 a ani jedinýkrát som sa nevyjadrovala a ani neinformovala o rodinných príslušníkoch, či už opozičných, alebo koaličných poslancov. Riadim sa tým, že zákon sa musí dodržiavať a na všetkých má platiť rovnaký meter,“ zdôraznila Remišová.
Porušenie zákona
Ako ďalej pripomenula, minister obrany má 24 hodín denne, sedem dní v týždni po zuby ozbrojenú ochranku a v majetkovom priznaní má na internete zverejnený byt, v ktorom aj s rodinou býva, tak ako to majú aj ostatní verejní funkcionári.
„Kaliňák priznal, že úmyselne porušil nie obyčajný zákon, ale ústavný zákon, pretože si povedal, že to je tak pre neho výhodnejšie,“ uviedla Remišová.
Remišová je podľa vlastných slov presvedčená, že vilu minister zatajil preto, aby sa ľudia nedozvedeli, v akej spoločnosti sa v Chorvátsku pohybuje.
„Takto môže ťažko predseda Smeru Robert Fico hovoriť, že má rád finančné skupiny ako koza nôž, keď si podpredseda strany Robert Kaliňák z celého sveta vyberie za susedov práve pána (Jaroslava) Haščáka alebo (Jozefa) Brhela,“ dodala opozičná poslankyňa.
Porušenie zákonnej povinnosti
Minister obrany Robert Kaliňák v relácii V politike spravodajskej televízie TA3 zdôraznil, že vilu nepriznal v majetkovom priznaní z dôvodu, že predsedníčka výboru pre nezlučiteľnosť funkcii Veronika Remišová by informácie o nej vyniesla na verejnosť, aj keď by mali ostať neverejné, ako sú podľa zákona informácie o majetku rodinných príslušníkov verejných funkcionárov.
„Ja som to urobil s tým vedomím, že viem, že by porušila tú zákonnú povinnosť,“ vyhlásil minister s tým, že štát nie je schopný garantovať práva, ako je súkromie rodiny politikov.
Kaliňák tiež povedal, že v prípade, že by pre nepriznanie vily dostal pokutu, zaplatí ju. „Vždy, keď som bol v opozícii, ma odpočúvali, dávali to von. Bol som v nezákonnej väzbe,“ zdôraznil Kaliňák s tým, že v súvislosti s vilou urobil úkony, ktoré z jeho pohľadu vylučujú protiprávnosť.
„Ja som využil to, čo nám naša ústava dáva, pretože vždy máte možnosť chrániť niektoré veci aj osobne,“ dodal Kaliňák.
Viac k témam: Majetkové priznanie, Minister obrany, predsedníčka výboru, vila v ChorvátskuZdroj: SITA.sk - Remišová reaguje na Kaliňákov argument o vile v Chorvátsku, na všetkých má platiť rovnaký meter © SITA Všetky práva vyhradené.
© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. si vyhradzuje výlučné právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Mzdová kalkulačka - výpočet čistej mzdy a ceny práce
Mzdová kalkulačka ADVANCED
Tehotenské: Online kalkulačka na výpočet dávky
Kalkulačka materskej dávky
Valorizácia dôchodkov
Kalkulačka na výpočet dôchodku
Kalkulačka na výpočet dôchodkového veku
Kalkulačka na výpočet vdovského dôchodku
Kalkulačka sirotského dôchodku
Kalkulačka minimálneho dôchodku
Hypotekárna kalkulačka
Porovnanie zdravotných poisťovní
DPH kalkulačka pre rok 2025
Investičná kalkulačka
SPRAVODAJSTVO
The Mirror: Na Ukrajine bolo pravdepodobne zabitých už viac ako pol milióna Rusov
Nemci odrádzajú svojich občanov od vianočných trhov v Prahe. Číha tam smrteľné nebezpečenstvo, tvrdia
Financovanie Emmerovej vily sa komplikuje, Trnava ruší pôvodnú zmluvu na 3 milióny eur
Spor o Ferenčáka odhaľuje slabiny koalície, Danko obviňuje Pellegriniho z nesplnených sľubov voličom a kritizuje zlé vzťahy
Tomáš uisťuje, že situácia okolo Ferenčáka je vnútornou záležitosťou Hlasu a koalícia by po jeho odchode fungovala ďalej
Najčítanejšie
- 1.Benzín aj nafta opäť zlacneli, platíme za ne menej ako vlani
- 2.Koronakríza priniesla výrazný nárast nezamestnanosti, našťastie stúpa aj počet tých, ktorí si našli novú prácu
- 3.Nezamestnanosť na Slovensku je na historicky najnižšej úrovni
- 4.Trh s nehnuteľnosťami na Slovensku sa konečne rozhýbal
- 5.Zamestnanci vyžadujú viac ako len výplatu, inak skáču z práce do práce – praktizujú job hopping










