Remišová chce časť protikrízového balíka vyčleniť pre kraje, k dispozícii sú aj staršie zdroje
25.2.2021 (Webnoviny.sk) - Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí) chce vyčleniť pre vyššie územné celky (VÚC) časť financií z európskeho protikrízového finančného balíku REACT-EU. Vicepremiérka to povedala na rokovaní s predstaviteľmi združenia vyšších územných celkov SK8.
Jednoduchšie nasmerovanie zdrojov do regiónov
Témou rozhovoru s predsedami samosprávnych krajov bol doterajší stav čerpania eurofondov, príprava na nové programové obdobie a aj opatrenia, ktoré nasmerujú európske zdroje jednoduchšie do regiónov. V tlačovej správe o tom informoval vedúci tlačového oddelenia ministerstva investícií Andrej Ďuríček.
Slovensko dostane z balíku REACT-EU 780 miliónov eur. Ako Remišová zdôraznila, peniaze pre kraje pôjdu výlučne na prípravu kvalitných projektov pre programové obdobie 2021 až 2027. Chce tiež dosiahnuť, aby bol proces využívania eurofondov transparentný, efektívny a čo najjednoduchší a najrýchlejší. „Predsedov samosprávnych krajov som informovala, aké máme plány na využitie zostávajúcich peňazí z regionálneho programu IROP a tiež o tom, ako chceme zlepšiť čerpanie eurofondov a viac zapojiť do procesu regióny,“ povedala podpredsedníčka vlády.
Zdroje z programového obdobia 2014 - 2020
Remišová pripomenula, že pre regióny sú ešte stále k dispozícii zdroje z programového obdobia 2014 - 2020. V rámci regionálneho programu IROP plánuje rezort podporiť verejnú zeleň, cyklodopravu, verejnú osobnú dopravu, stredné odborné školy, základné školy či zatepľovali budov.
Ministerka Remišová ďalej informovala predsedov samosprávnych krajov o pripravovanom Operačnom programe Slovensko a Partnerskej dohode, na základe ktorej sa bude prerozdeľovať takmer 13 miliárd eur. Medzi hlavné oblasti, kam má podpora smerovať, vymenovala napríklad verejnú osobnú dopravu, školstvo, životné prostredie, zamestnanosť, sociálnu starostlivosť, cestovný ruch či kultúru.
Viac k témam: eurofondy, investície, koronakríza, samosprávne kraje
Zdroj: Webnoviny.sk - Remišová chce časť protikrízového balíka vyčleniť pre kraje, k dispozícii sú aj staršie zdroje © SITA Všetky práva vyhradené.
© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. si vyhradzuje výlučné právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Mzdová kalkulačka - výpočet čistej mzdy a ceny práce
Mzdová kalkulačka ADVANCED
Tehotenské: Online kalkulačka na výpočet dávky
Kalkulačka materskej dávky
Valorizácia dôchodkov
Kalkulačka na výpočet dôchodku
Kalkulačka na výpočet dôchodkového veku
Kalkulačka na výpočet vdovského dôchodku
Kalkulačka sirotského dôchodku
Kalkulačka minimálneho dôchodku
Hypotekárna kalkulačka
Porovnanie zdravotných poisťovní
DPH kalkulačka pre rok 2026
Investičná kalkulačka
SPRAVODAJSTVO
Sudkyňa Záleská bude čeliť trestnému oznámeniu pre odsúdenie Kováčika, povedal Fico
Bittó Cigániková je v šoku, Sloboda a Solidarita ju ide vylúčiť pre kritiku predsedu
Súťaž Mastercard Obchodník roka v kategórii odevy ovládla značka Sinsay
Mesežnikov: Termín referenda prezident nevybral náhodne, bol to zámer a je to typický príklad taktizovania
Advokátska kancelária Chrenek, Toman, Kotrba ocenená za významné projekty na Slovensku
Najčítanejšie
- 1.Prenajímatelia bytov sa pred daniarmi už neschovajú. Finančná správa SR uvidí ich príjmy
- 2.Vyššie zdanenie pohonných hmôt pomôže štátnemu rozpočtu, vodiči si priplatia
- 3.Finančná správa a Európska prokuratúra posilňujú spoluprácu v boji proti daňovým podvodom
- 4.Revitalizácia Palmy sa môže pohnúť
- 5.Tretí pilier: Štát chce zefektívniť jeho hospodárenie, dôchodkové spoločnosti hovoria o likvidácii










