Prezident Pellegrini navštívil Žilinský kraj, apeluje na dokončenie diaľnice medzi Bratislavou a Košicami (video+foto)
6.11.2024 (SITA.sk) - Dokončenie diaľničného prepojenia medzi Bratislavou a Košicami by malo byť v rámci dopravnej politiky prioritou vlády. Uviedol to prezident Peter Pellegrini, ktorý v stredu navštívil Žilinský kraj.
S predsedníčkou Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Erikou Jurinovou hovoril práve o dopravnej situácii v regióne v súvislosti s nedokončeným diaľničným prepojením medzi Bratislavou a Košicami.
Priorita vlády
„Chcem preto upozorniť vládu, aby jeho dokončenie brala v rámci dopravnej politiky ako svoju prioritu,“ vyhlásil prezident, ktorý diskutoval s vedením ŽSK aj o aktuálnej situácii v zdravotníctve.
Pellegrini sa stretol aj s primátorom mesta Petrom Fiabánem, s ktorým hovoril o probléme väčších miest, ktoré doplácajú na ľudí, ktorí sem dochádzajú za prácou. Tí v meste nemajú trvalý pobyt a neprispievajú tak za služby, ktoré využívajú.
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Otvorenie Vianočnej pošty
„Je možno načase pouvažovať nad novým modelom financovania slovenskej samosprávy,“ uviedol Pellegrini a pripomenul, že príjmy samosprávy tvoria do značnej miery dane z príjmov fyzických osôb. Ak ich bude vláda znižovať, samospráva bude kompenzovať ich výpadok zvyšovaním poplatkov za služby. Podľa neho však nie je tento model dlhodobo udržateľný.
Pellegrini sa v Rajeckej Lesnej zúčastnil aj na slávnostnom otvorení 26. ročníka Vianočnej pošty a stal sa patrónom vianočnej poštovej známky, ktorú v stredu predstavili verejnosti. Na záver návštevy Žilinského kraja navštívil prezident jedného z najvýznamnejších výrobcov a exportérov automobilov na Slovensku, spoločnosť KIA v Tepličke nad Váhom. Zaujímal sa o sociálny program pre takmer štyritisíc zamestnancov, celý montážny proces i plán výroby plne elektrických vozidiel v roku 2025.
Zobraziť fotogalériu k článku:Pellegrini navštívil Žilinský kraj a zúčastnil sa aj otvorenia Vianočnej pošty (fotografie)
Viac k témam: Diaľnica, Prezident Slovenskej republiky, Samospráva, Vianočná poštaZdroj: SITA.sk - Prezident Pellegrini navštívil Žilinský kraj, apeluje na dokončenie diaľnice medzi Bratislavou a Košicami (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. si vyhradzuje výlučné právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Mzdová kalkulačka - výpočet čistej mzdy a ceny práce
Mzdová kalkulačka ADVANCED
Tehotenské: Online kalkulačka na výpočet dávky
Kalkulačka materskej dávky
Valorizácia dôchodkov
Kalkulačka na výpočet dôchodku
Kalkulačka na výpočet dôchodkového veku
Kalkulačka na výpočet vdovského dôchodku
Kalkulačka sirotského dôchodku
Kalkulačka minimálneho dôchodku
Hypotekárna kalkulačka
Porovnanie zdravotných poisťovní
DPH kalkulačka pre rok 2026
Investičná kalkulačka
SPRAVODAJSTVO
V Medzilaborciach oslávia 35 rokov Svetového kongresu Rusínov
Boli veci, pri ktorých sa dalo na neho spoľahnúť, ale spravil aj kroky, ktoré boli veľmi kontroverzné, hovorí Galko o Borisovi Kollárovi – VIDEO
Ministerstvo investícií podporí obnovu historického kaštieľa v Dubnici nad Váhom takmer dvoma miliónmi eur
Ministerstvo vnútra spúšťa tender na revitalizáciu a dostavbu športového centra polície
Mestu Prešov sa nepodarilo predať podiel vo futbalovom Tatrane, záväzky klubu presahujú milión eur
Najčítanejšie
- 1.Deň kávy: Pijeme viac kávy, hoci je drahšia ako vlani
- 2.Juraj Barta je novým členom predstavenstva Slovenskej sporiteľne
- 3.Rast miezd sa spomalil, najrýchlejší je stále v maloobchode
- 4.Maďarský premiér Viktor Orbán plánuje „očistiť spoločnosť“ od svojich protivníkov, Magyara označil za bruselskú bábku
- 5.VšZP sa stala terčom kybernetického útoku










