Premiér Fico svojho poradcu Lajčáka neodvolá, nevidí na to žiadny dôvod
26.11.2025 (SITA.sk) - Miroslav Lajčák neurobil nič, čo by ma nútilo odvolávať ho z pozície poradcu predsedu vlády. Po výjazdovom rokovaní vlády v obci Vyšný Orlík (okres Svidník) to vyhlásil predseda vlády Robert Fico (Smer-SD).
Na odvolanie premiér nevidí dôvod
Nevidí na Lajčákovo odvolanie žiadny dôvod. Učinil tak v reakcii na novinárske otázky týkajúce sa toho, ako plánuje v súvislosti s Lajčákom postupovať. Minulý týždeň v piatok totiž deklaroval, že rozhodnutie o tom, či Lajčáka odvolá z pozície poradcu predsedu vlády, padne v stredu.
Podľa medializovaných informácií mal byť totiž Lajčák v kontakte s dnes už zosnulým americkým finančníkom a sexuálnym delikventom Jeffreym Epsteinom. Fico vtedy uviedol, že ak sa preukáže, že Lajčák zlyhal, bude odvolaný.
Pozreli si všetky komunikácie
Ako premiér uviedol na stredajšej tlačovej besede, pozreli si všetky komunikácie, keďže sa nemienil rozhodovať na základe nejakých „bublín“.
„Môžu mať ľudia rôzne názory na pána Lajčáka z hľadiska jeho politického pôsobenia. To nie je žiadne tajomstvo, že aj v našej strane má veľa odporcov za jeho politické postoje. Ale pre mňa je Miro Lajčák jeden excelentný diplomat s fantastickými skúsenosťami na zahraničnú politiku a s neuveriteľnými kontaktmi. Bol by som blázon, keby som takúto príležitosť nevyužil," deklaroval.
Reakcia Andreja Danka
Po Lajčákovom odvolaní volal aj predseda koaličnej Slovenskej národnej strany Andrej Danko, počas víkendu sa v diskusnej relácii verejnoprávneho rozhlasu Sobotné dialógy vyjadril, že kým bude poradca premiéra Miroslav Lajčák na Úrade vlády SR, tak tam nepôjde. Zdôraznil, že jeho výhrady k Lajčákovi nie sú osobné, ale profesionálne.
„Neviem si predstaviť, že vkročím na úrad vlády, keď poradcom predsedu vlády má byť Lajčák," povedal líder národniarov. Zdôraznil ale, že premiér má právo vybrať si, no zároveň akcentoval, že vláda je orgánom nás všetkých. „Trvám na tom, že Lajčák musí vo svojej pozícii skončiť," uviedol v sobotu Danko.
Viac k témam: Odvolanie, poradca premiéra Fica, Premiér Slovenskej republikyZdroj: SITA.sk - Premiér Fico svojho poradcu Lajčáka neodvolá, nevidí na to žiadny dôvod © SITA Všetky práva vyhradené.
© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. si vyhradzuje výlučné právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Mzdová kalkulačka - výpočet čistej mzdy a ceny práce
Mzdová kalkulačka ADVANCED
Tehotenské: Online kalkulačka na výpočet dávky
Kalkulačka materskej dávky
Valorizácia dôchodkov
Kalkulačka na výpočet dôchodku
Kalkulačka na výpočet dôchodkového veku
Kalkulačka na výpočet vdovského dôchodku
Kalkulačka sirotského dôchodku
Kalkulačka minimálneho dôchodku
Hypotekárna kalkulačka
Porovnanie zdravotných poisťovní
DPH kalkulačka pre rok 2026
Investičná kalkulačka
SPRAVODAJSTVO
Ôsme výročie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej si Slováci pripomenú vo vyše 40 mestách
Slováci v iniciatíve „Teplo pre Ukrajinu“ vyzbierali viac ako 1,1 milióna eur na nákup generátorov
Útoky na sudcu Hrubalu považuje ZOJ za nebezpečné, varuje pred ohrozením dôvery verejnosti v nezávislosť súdov
Poradenstvo ECHA týkajúce sa etanolu: Odporúčanie rozhoduje o účinnej prevencii infekcií v Európe
METRO akadémia prináša príležitosť meniť slovenskú gastronómiu k lepšiemu
Najčítanejšie
- 1.PKF – Prague Philharmonia, Pražský filharmonický zbor
- 2.Prenajímatelia bytov sa pred daniarmi už neschovajú. Finančná správa SR uvidí ich príjmy
- 3.Vyššie zdanenie pohonných hmôt pomôže štátnemu rozpočtu, vodiči si priplatia
- 4.Finančná správa a Európska prokuratúra posilňujú spoluprácu v boji proti daňovým podvodom
- 5.Tretí pilier: Štát chce zefektívniť jeho hospodárenie, dôchodkové spoločnosti hovoria o likvidácii










