Poslanci regionálneho parlamentu na Ukrajine hlasovali za zákaz ruskojazyčných kníh, filmov aj pesničiek
MINSK 19. septembra (WebNoviny.sk) - Poslanci regionálneho parlamentu Ľvovskej oblasti, regiónu na západe Ukrajiny, sa odhodlali k bezprecedentnému kroku, keď hlasovali za zákaz ruskojazyčných kníh, filmov aj pesničiek na území celého regiónu.
Odporúčame:Walmart stiahne z predaja tričká so sovietskymi symbolmi na žiadosť Litvy, Lotyšska a Estónska
Ten bude platiť až dovtedy, kým Rusko nestiahne svojich vojakov z ukrajinského územia, čím je myslený aj Ruskom anektovaný ukrajinský polostrov Krym.
Opatrenie, ktoré poslanci nazvali "moratórium na verejné šírenie a používanie ruskojazyčného obsahu" už teraz vzbudzuje kontroverzie a podľa agentúry Associated Press (AP) nie je jasné, ako ho hodlá vedenie tohto regiónu vymáhať a kontrolovať.
Viac k témam: knihy, ruské rozprávkyZdroj: Webnoviny.sk - Poslanci regionálneho parlamentu na Ukrajine hlasovali za zákaz ruskojazyčných kníh, filmov aj pesničiek © SITA Všetky práva vyhradené.
Zdroj a foto: SITA
© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. si vyhradzuje výlučné právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Máj
Mzdová kalkulačka - výpočet čistej mzdy a ceny práce
Mzdová kalkulačka ADVANCED
Tehotenské: Online kalkulačka na výpočet dávky
Kalkulačka materskej dávky
Valorizácia dôchodkov
Kalkulačka na výpočet dôchodku
Kalkulačka na výpočet dôchodkového veku
Kalkulačka na výpočet vdovského dôchodku
Kalkulačka sirotského dôchodku
Kalkulačka minimálneho dôchodku
Hypotekárna kalkulačka
Porovnanie zdravotných poisťovní
DPH kalkulačka pre rok 2026
Investičná kalkulačka
SPRAVODAJSTVO
Auto vrazilo do davu v Modene, vodič zranil osem ľudí – FOTO
Utečenci v Mauritánii dúfajú v odchod Rusov. „Domov sa vrátim, až keď wagnerovci odídu,“ hovoria
Ruské vojenské velenie presviedča Putina, že Donbas padne do jesene
Top foto dňa (17. máj 2026): Veterná turbína, krokodílie jazero, izraelský útok, MS hokej a usmiaty dedinčan
Zmení islandské referendum postoj Nórov k Európskej únii? Debata sa vracia po 30 rokoch
Najčítanejšie
- 1.PKF – Prague Philharmonia, Pražský filharmonický zbor
- 2.Prenajímatelia bytov sa pred daniarmi už neschovajú. Finančná správa SR uvidí ich príjmy
- 3.FinGO.sk: Stovky nových agentov a digitálne inovácie priniesli skokový rast tržieb
- 4.Revitalizácia Palmy sa môže pohnúť
- 5.Vyššie zdanenie pohonných hmôt pomôže štátnemu rozpočtu, vodiči si priplatia










