Hľadaj

Pellegriniho vláda poskytne krajským samosprávam desiatky miliónov na cesty

Sita Poslať
image

BRATISLAVA 9. apríla (WebNoviny.sk) - Vláda poskytne krajským samosprávam návratnú finančnú pomoc na rekonštrukciu ciest druhej a tretej triedy. Potvrdil to v utorok na výjazdovom rokovaní v Medzilaborciach premiér Peter Pellegrini s tým, že krajom jeho kabinet peniaze požičia za výhodných podmienok.
Premiér tieto podmienky nespresnil, ale pripomenul, že vláda obdobne postupovala v prípade Prešovského samosprávneho kraja pred istým časom.
Na rekonštrukciu ciest druhej a tretej triedy v Žilinskom, Trnavskom a Banskobystrickom samosprávnom kraji poputuje 55 miliónov eur, pričom najväčšiu časť dostane samospráva v Banskej Bystrici, kde si prilepšia o 25 miliónov.
Kraje musia peniaze využiť výlučne na opravy ciest či cestnej infraštruktúry. "Zaoberali sme sa dnes vážne aj cestami druhej a tretej triedy. Slovenským samosprávam sme ochotní požičať značné sumy peňazí za špeciálnych podmienok, ktoré by nedostali v žiadnom bankovom dome, ani na finančnom trhu a pomohli im tak naštartovať masívnejšiu rekonštrukciu cestnej infraštruktúry," povedal premiér na utorkovom výjazdovom rokovaní vlády SR.
"Finančné zdroje musia samosprávy vynaložiť výlučne na opravy ciest druhej a tretej triedy," uzavrel Pellegrini.
Viac k témam: cesty, samosprávne kraje, Vláda SRZdroj: Webnoviny.sk - Pellegriniho vláda poskytne krajským samosprávam desiatky miliónov na cesty © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

bezpecnykurier
bezpecnykurier
bezpecnykurier Chráňte
vašu komunikáciu
bezpecnykurier Dôverné informácie
zabezpečte heslom
bezpecnykurier Diskrétnosť požadujte
aj od vašich partnerov
logo
PHP Developer - študentská brigáda PHP Developer - študentská brigáda
PHP Developer províznych systémov PHP Developer províznych systémov
PHP Developer poistných agregátorov PHP Developer poistných agregátorov
PHP Developer FinTech cloudových riešení PHP Developer FinTech cloudových riešení