BRATISLAVA 22. augusta (WebNoviny.sk) - Paraglajdistovi sa pri vzlietnutí z vrchu Záruby (okres Trnava) zachytil padák o strom, padal približne 20 metrov.
Ako informovala agentúru SITA hovorkyňa leteckých záchranárov Zuzana Hopjaková, k miestu nešťastia privolali posádku leteckých záchranárov z Bratislavy. 40-ročný muž bol pri vedomí, utrpel poranenie chrbtice a brucha. Leteckí záchranári k nemu spustili lekára, ktorý mu poskytol primárne ošetrenie.
Odporúčame:Turistka dostala záchvať kŕčov, motorkár utrpel poranenie hrudník, zasahovali leteckí záchranári
Z miesta ho dostali prostredníctvom evakuačnej siete, počas medzipristátia ho preložili na palubu vrtuľníka a v stabilizovanom stave s podozrením na poranenie driekovej časti chrbtice muža previezli do Univerzitnej nemocnice Bratislava.
Viac k témam: leteckí záchranári, paraglajdistaZdroj: Webnoviny.sk - Paraglajdista padal z výšky približne 20 metrov, na miesto privolali leteckých záchranárov © SITA Všetky práva vyhradené.
Zdroj a foto: SITA
© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. si vyhradzuje výlučné právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Mzdová kalkulačka - výpočet čistej mzdy a ceny práce
Mzdová kalkulačka ADVANCED
Tehotenské: Online kalkulačka na výpočet dávky
Kalkulačka materskej dávky
Valorizácia dôchodkov
Kalkulačka na výpočet dôchodku
Kalkulačka na výpočet dôchodkového veku
Kalkulačka na výpočet vdovského dôchodku
Kalkulačka sirotského dôchodku
Kalkulačka minimálneho dôchodku
Hypotekárna kalkulačka
Porovnanie zdravotných poisťovní
DPH kalkulačka pre rok 2025
Investičná kalkulačka

SPRAVODAJSTVO





Najčítanejšie
- 1.Test v strede reklama
- 2.Letiskový salónik, poistenie aj refundácie. Ktorá kreditka ponúka najviac benefitov?
- 3.Sociálna poisťovňa vypláca dôchodcovi ten dôchodok, ktorý je pre neho výhodnejší
- 4.Click to Pay mieri na nové trhy, Slovensku sa zatiaľ vyhýba
- 5.Zamestnanie alebo živnosť? Čo sa tento rok viac oplatí?