Pápež na Kvetnú nedeľu odsúdil utrpenie v dôsledku vojen a terorizmu

VATIKÁN 9. apríla (WebNoviny.sk) - Pápež František požehnal v nedeľu palmové listy a olivové ratolesti na Námestí sv. Petra kde pri príležitosti Kvetnej nedele celebroval omšu, ktorou otvoril predveľkonočný Svätý týždeň.
Na Kvetnú nedeľu si kresťania pripomínajú slávnostný príchod Krista do Jeruzalema, po ktorom ho však čakala smrť na kríži, pretože vtedajšie úrady odmietli rozhodnúť o jeho osude.
Pápež počas kázne pri príležitosti Kvetnej nedele odsúdil utrpenie vo svete a modlil sa za tých, ktorí sú v dnešnom svete obeťami otroctva a za tých, ktorí "trpia v dôsledku vojen a terorizmu, v dôsledku ozbrojených záujmov, ktoré sa neštítia násilia".
Oslavy pri príležitosti Kvetnej nedele sa začali slávnostným sprievodom pápeža s kardinálmi uprostred davu zhromaždeného na Námestí sv. Petra vo Vatikáne. Pápež sa prešiel cez koridor lemovaný palmovými listami.
Viac k témam: kresťania, Kvetná nedeľa, Pápež František, VatikánZdroj: Webnoviny.sk - Pápež na Kvetnú nedeľu odsúdil utrpenie v dôsledku vojen a terorizmu © SITA Všetky práva vyhradené.
Zdroj a foto: SITA
© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. si vyhradzuje výlučné právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Podujatia

2023

Finanční agenti

Kryptomeny

Zamestnanie

Voľný čas


SPRAVODAJSTVO





Najčítanejšie
- 1.Budúcnosť: Umelá inteligencia sa postará o personalizované učenie a technológie o manuálnu prácu
- 2.Krádeže identity firiem pribúdajú. Ako predchádzať problémom?
- 3.Changpeng Zhao: Šéf Binance bagatelizuje hrozbu digitálnych mien centrálnych bánk pre kryptosvet
- 4.Zimný čas sa mení na letný, hlavným cieľom jeho zavedenia bolo aj šetrenie energie
- 5.Ako sa v roku 2023 zvýšia príplatky za prácu cez víkendy, v noci a počas sviatkov