Do výrobného portfólia bratislavského závodu automobilového koncernu Volkswagen pribudne nový SUV model. Ako informovala spoločnosť, pripravované Audi Q8 sa bude vyrábať pre zákazníkov z celého sveta exkluzívne v Bratislave. Prvé vozidlá z tohto modelu by pritom z výrobných liniek bratislavskej fabriky mali schádzať v roku 2018. Novým Audi Q8 pritom otvára značka Audi nový segment pre vyššiu triedu.
"Získať do portfólia prestížny model Audi Q8 pre nás znamená prejav veľkej dôvery, z čoho sa v Bratislave s celým tímom veľmi tešíme," uviedol predseda predstavenstva a člen predstavenstva pre technickú oblasť vo Volkswagen Slovakia Ralf Sacht. Bratislavský závod koncernu patrí medzi najlepšie, čo Volkswagen má, čo mu takisto dopomohlo k získaniu novej značky. "Dali sme si záväzok mať tú najlepšiu štartovaciu pozíciu pri rozhodovaní o výrobe nových modelov, a to s cieľom zabezpečiť budúcnosť závodu a stabilné pracovné miesta pre našich zamestnancov," dodal Sacht s tým, že v závode aktuálne vrcholia prípravy na výrobu troch nových modelov.
Výroba vozidiel v Bratislave sa tak rozšíri z dvoch na tri výrobné segmenty. Prvým sú vozidlá Volkswagen a Audi, v ktorom sú značky Volkswagen Touareg, Audi Q7 a Audi Q8. Druhým segmentom sú vozidlá Porsche Cayenne a tretím segmentom sú malé mestské vozidlá, kam patria značky Volkswagen up!, elektrický Volkswagen e-up!, Škoda Citigo a Seat Mii.
Pri výrobe nového modelu využije závod technológie a skúsenosti z výroby aktuálneho sériového vozidla Audi Q7. Z jednej z najnovších karosární s približne tisíckou robotov budú v budúcnosti vychádzať tri modely, a to novú generáciu Volkswagen Touareg, Audi Q7 a Audi Q8. V karosárni sú nasadené najnovšie technológie, niektoré dokonca prvýkrát v koncerne. Vďaka nim je možné spájať hliník a rôzne druhy ocele. Úroveň automatizácie tu dosahuje až 90 % a o technológie sa stará približne tisícka zamestnancov.
Štúdia nového SUV Audi Q8 concept bola predstavená v januári tohto roka na autosalóne v severoamerickom Detroite. Ďalší pohľad na vozidlo ponúkol Audi Q8 sport concept, ktorý oslávil premiéru na ženevskom autosalóne. Zároveň priniesol už konkrétny výhľad na sériové auto. Autorom dizajnu Audi Q8 je šéfdizajnér značky Audi Marc Lichte.
Volkswagen Slovakia vyrobil na Slovensku od roku 1991 viac ako 4,5 milióna vozidiel. Patrí k najväčším zamestnávateľom, exportérom i investorom v krajine. Zamestnáva viac ako 10 800 ľudí. Okrem vozidiel produkuje prevodovky, komponenty pre prevodovky, podvozky a motory, ako aj zariadenia používané pri výrobe vozidiel.
Viac k témam: Audi Q8, Volkswagen SlovakiaZdroj: Webnoviny.sk - Nové SUV Audi Q8 sa bude vyrábať exkluzívne v Bratislave © SITA Všetky práva vyhradené.
Zdroj a foto: SITA
© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. si vyhradzuje výlučné právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Mzdová kalkulačka - výpočet čistej mzdy a ceny práce
Mzdová kalkulačka ADVANCED
Tehotenské: Online kalkulačka na výpočet dávky
Kalkulačka materskej dávky
Valorizácia dôchodkov
Kalkulačka na výpočet dôchodku
Kalkulačka na výpočet dôchodkového veku
Kalkulačka na výpočet vdovského dôchodku
Kalkulačka sirotského dôchodku
Kalkulačka minimálneho dôchodku
Hypotekárna kalkulačka
Porovnanie zdravotných poisťovní
DPH kalkulačka pre rok 2025
Investičná kalkulačka
2025

Finanční agenti

Kryptomeny

Unicef

Zamestnanie


SPRAVODAJSTVO





Najčítanejšie
- 1.Peniaze z druhého piliera pôjdu na výstavbu bytov a ciest
- 2.Kam až klesnú úrokové sadzby hypoték v roku 2025 a čo to urobí s realitným trhom
- 3.Podnikateľský účet bude povinný a štát zdaní jednotlivé platby
- 4.Slováci sa v zdraví dožívajú menej ako obyvatelia väčšiny krajín EÚ
- 5.Vo vlastníctve kryptomien vedú Argentínčania pred Brazílčanmi