BRATISLAVA 4. apríla (WebNoviny.sk) – Najvyššiemu kontrolnému úradu (NKÚ) podľa jeho predsedu Karola Mitríka nepatrí kompetencia kontrolovať pracovné cesty prezidenta.
Prezident je prezidentom 24 hodín
Ako povedal pre agentúru SITA, prezident je prezidentom na 24 hodín. „Je prezidentom, my do jeho programu nevidíme a ani nemáme právo mu ho korigovať,“ povedal v súvislosti s letmi prezidenta medzi Bratislavou a Popradom Mitrík.
Odporúčame:Poslanci chcú, aby prezident Kiska využíval lietadlo ministerstva vnútra iba na pracovné cesty
Predseda NKÚ tvrdí, že aj on dostal ponuku od ministra vnútra Roberta Kaliňáka využívať vládnu letku. „Ak by sme išli do Košíc na poradu, pretože nechceli by sme sem do Bratislavy volať Košičanov, tak by sme možno nešli tromi autami. Zatiaľ sme však túto ponuku nevyužili a ani neplánujeme,“ zdôraznil Mitrík.
Kiskove lety medzi Bratislavom a Popradom
Prezident Andrej Kiska letel podľa ministra vnútra Roberta Kaliňáka medzi Bratislavou a Popradom na vlastnú žiadosť 319-krát. Tieto lety nesúviseli s výkonom jeho funkcie.
Odporúčame:Kiska letel medzi Bratislavou a Popradom na vlastnú žiadosť 319-krát, lety stáli 789 525 eur
Ako Kaliňák informoval minulý týždeň poslancov NR SR, tieto lety stáli 789 525 eur, pričom prezidentská kancelária za ne neplatila. Navyše, okrem týchto letov letel Kiska podľa Kaliňáka letkou ministerstva vnútra sedemkrát medzi Košicami a Popradom. Tieto lety tiež nesúviseli s výkonom funkcie. Kiska podľa šéfa rezortu vnútra vládnou letkou absolvoval až 70 percent letov, ktoré nesúviseli s jeho funkciou.
Odporúčame:Danko zostal v šoku po Kaliňákovej správe o letoch prezidenta Kisku
Poslanci Národnej rady Slovenskej republiky budú tento týždeň schvaľovať návrh uznesenia, v ktorom žiadajú prezidenta Andreja Kisku, aby lietadlá leteckého útvaru ministerstva vnútra využíval iba na cesty súvisiace s výkonom jeho ústavnej funkcie. Uznesenie v pléne parlamentu predniesol koaličný poslanec za SNS Anton Hrnko a podpísaní sú pod ním okrem neho aj poslanec za Smer-SD Martin Nemky a Elemér Jakab (Most-Híd).
Viac k témam: Andrej Kiska, Karol Mitrík, NKÚ Najvyšší kontrolný úradZdroj: Webnoviny.sk - Najvyšší kontrolný úrad nemôže kontrolovať lety prezidenta Kisku © SITA Všetky práva vyhradené.
Zdroj a foto: SITA
© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. si vyhradzuje výlučné právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Mzdová kalkulačka - výpočet čistej mzdy a ceny práce
Mzdová kalkulačka ADVANCED
Tehotenské: Online kalkulačka na výpočet dávky
Kalkulačka materskej dávky
Valorizácia dôchodkov
Kalkulačka na výpočet dôchodku
Kalkulačka na výpočet dôchodkového veku
Kalkulačka na výpočet vdovského dôchodku
Kalkulačka sirotského dôchodku
Kalkulačka minimálneho dôchodku
Hypotekárna kalkulačka
Porovnanie zdravotných poisťovní
DPH kalkulačka pre rok 2025
Investičná kalkulačka

SPRAVODAJSTVO





Najčítanejšie
- 1.Ďalší dvaja manažéri skrachovanej spoločnosti Wirecard sú obvinení zo sprenevery
- 2.Kam až klesnú úrokové sadzby hypoték v roku 2025 a čo to urobí s realitným trhom
- 3.Desiatky ozbrojencov prepadli firmu Prosegur, ukoristili milióny
- 4.Farmári blokujú cesty naprieč celým Francúzskom na protest proti nízkym zárobkom a rastúcim nákladom (foto)
- 5.Cestovanie vlakom zadarmo čakajú nové pravidlá