Najhoršie obavy sa nenaplnili, uviaznutú loď v Suezskom prieplave sa podarilo čiastočne uvoľniť
29.3.2021 (Webnoviny.sk) - Uviaznutú nákladnú loď veľkosti mrakodrapu v Suezskom prieplave sa podarilo čiastočne uvoľniť. Informoval o tom správca kanála. Neuviedol však ďalšie podrobnosti, kedy by plavidlo mohli úplne vyslobodiť.

Kontajnerová loď MV Ever Given plaviaca sa pod panamskou vlajkou, ktorá smerovala z Ázie do Rotterdamu, uviazla v Suezskom prieplave minulý utorok. Približne 400 metrov dlhá prekážka s asi 20-tisíc kontajnermi denne bráni v preprave tovarov v hodnote viac ako 9 miliárd dolárov (7,64 miliardy eur), pričom pred vstupom do Suezského prieplavu z oboch strán čaká viac ako 300 lodí prepravujúcich najrôznejší náklad od ropy po dobytok.
Desiatky ďalších lodí sa rozhodli ísť dlhšou cestou a oboplávať Afriku okolo Mysu dobrej nádeje na južnom cípe kontinentu. To však spôsobí výraznejšie oneskorenie plánovaných dodávok.
Suezský prieplav je dôležitý bod v celosvetovej námornej doprave a prevoze tovaru z Východu na Západ. Prechádza tadiaľ zhruba 10 percent svetového obchodu.
Viac k témam: Suezsky prieplav, zaseknutá loď
Zdroj: Webnoviny.sk - Najhoršie obavy sa nenaplnili, uviaznutú loď v Suezskom prieplave sa podarilo čiastočne uvoľniť © SITA Všetky práva vyhradené.
© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. si vyhradzuje výlučné právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Podujatia

2023

Finanční agenti

Kryptomeny

Zamestnanie

Voľný čas


SPRAVODAJSTVO





- 1.ECB: Ekonomika eurozóny sa prepadne do recesie, no tá bude len mierna
- 2.Changpeng Zhao: Šéf Binance bagatelizuje hrozbu digitálnych mien centrálnych bánk pre kryptosvet
- 3.Investičná prognóza: Svoje portfólio zacieľte na americké akcie a poistite sa investičným zlatom
- 4.Trh s nehnuteľnosťami sa otočil hore nohami – platenie nájmu je teraz výhodnejšie ako splácanie hypotéky
- 5.Allianz Risk Barometer: Máme tu permakrízu a hrozí nám recesia. Čoho sa vlastne najviac obávame?