Naďovo ministerstvo plánuje investovať do vojenskej infraštruktúry vo Zvolene, modernizácie sa dočká aj Sliač
25.4.2022 (Webnoviny.sk) - Rezort obrany plánuje počas nasledujúcich piatich rokov investovať do oblasti infraštruktúry a skvalitnenia pracovného prostredia v kasárňach a útvaroch Ozbrojených síl SR (OS SR) vo Zvolene viac ako 1,7 mil. eur.
Ako informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR (MO SR) Martina Kovaľ Kakaščíková, okrem toho v priestoroch 2. brigády Vzdušných síl OS SR vo Zvolene aktuálne prebieha výstavba nového operačného centra, z ktorého budú profesionálni vojaci zabezpečovať nepretržitú kontrolu a ochranu vzdušného priestoru Slovenskej republiky.
Investície sú pripravené aj pre Sliač
Časť financií na jeho výstavbu získal rezort obrany z Programu bezpečnostných investícií NATO (NSIP), čím ušetril prostriedky štátneho rozpočtu určeného MO SR vo výške 1,4 mil. eur. Investície viac ako 100 mil. eur sú pripravené aj na Sliači.
„Len za uplynulý rok boli vo Zvolene v rámci údržby opravované napríklad strechy, stropy, vzduchotechnické, elektrické a klimatizačné zariadenia a inštalácie, vykurovacie telesá a realizovaná bola tiež výmena okien. Tento rok pokračujeme ďalšími prácami tak v oblasti opráv, ako aj modernizácie tunajšej infraštruktúry. Zabezpečiť vojakom dôstojné podmienky pre službu vlasti považujem za prioritu, ktorá mala byť samozrejmosťou už dlhé roky,“ uviedol minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO), ktorý si v piatok postup v prácach pozrel osobne spolu so štátnym tajomníkom rezortu Marianom Majerom nielen vo Zvolene, ale aj v Sliači.
Vybudovanie rolovacích dráh či trafostaníc
Oproti roku 2021 plánuje rezort obrany tento rok v Sliači investovať do údržby infraštruktúry desaťnásobok, konkrétne viac ako 730-tisíc eur.
Výrazne viac prostriedkov bude investovaných aj do modernizácie, čo súvisí s rekonštrukciou letiska pred dodaním nových stíhacích lietadiel F-16. Na najbližších sedem rokov tam rezort počíta s investíciami vo výške viac ako 100 mil. eur.
V praxi pôjde napríklad o budovanie nových rolovacích dráh, vstupných brán, či zabezpečenie nových trafostaníc a výmenu letiskového prehľadového radaru. Ďalšie infraštrukturálne projekty v Sliači budú zabezpečované prostredníctvom agentúry NATO pre podporu a obstarávanie (NATO Support and Procurement Agency - NSPA) a z NSIP.
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Viac k témam: Minister obrany SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Naďovo ministerstvo plánuje investovať do vojenskej infraštruktúry vo Zvolene, modernizácie sa dočká aj Sliač © SITA Všetky práva vyhradené.
© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. si vyhradzuje výlučné právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Mzdová kalkulačka - výpočet čistej mzdy a ceny práce
Mzdová kalkulačka ADVANCED
Tehotenské: Online kalkulačka na výpočet dávky
Kalkulačka materskej dávky
Valorizácia dôchodkov
Kalkulačka na výpočet dôchodku
Kalkulačka na výpočet dôchodkového veku
Kalkulačka na výpočet vdovského dôchodku
Kalkulačka sirotského dôchodku
Kalkulačka minimálneho dôchodku
Hypotekárna kalkulačka
Porovnanie zdravotných poisťovní
DPH kalkulačka pre rok 2026
Investičná kalkulačka
SPRAVODAJSTVO
Bratislavské mestské kúpaliská otvárajú letnú sezónu, návštevníkov čakajú aj výhodnejšie online vstupenky
Ombudsman napadol košickú reformu na Ústavnom súde, varuje pred nerovnosťou hlasov vo voľbách
Fico podporil vstup Srbska, Čiernej Hory a Albánska do Európskej únie. Ide o najlepšie pripravené krajiny – VIDEO, FOTO
Top foto dňa (5. jún 2026): Svetový deň životného prostredia, nezvestné dievča, Pride a výbuch dronu
Úrad vlády sa pre konsolidáciu sťahuje do nových priestorov, ukončil prenájom v centre Bratislavy
Najčítanejšie
- 1.Moskva povolala svojho vyslanca v Arménsku na konzultácie, Putin spomínal „ukrajinský scenár“
- 2.Žilinka upozorňuje na výrazný pokles trestného stíhania daňovej kriminality, pripisuje to novele Trestného zákona
- 3.Bratislavské mestské kúpaliská otvárajú letnú sezónu, návštevníkov čakajú aj výhodnejšie online vstupenky
- 4.Hostia síce pribúdajú, ale turizmus stále zaostáva za rokom 2019
- 5.Fico podporil vstup Srbska, Čiernej Hory a Albánska do Európskej únie. Ide o najlepšie pripravené krajiny – VIDEO, FOTO










