Moskva chce na Ukrajine svoje pôvodné ciele, kolektívny Západ podľa Kremľa začína strácať jednotu
3.3.2025 (SITA.sk) - Kolektívny Západ podľa hovorcu Kremľa Dmitrija Peskova „začal čiastočne strácať svoju kolektívnu jednotu" v otázke Ukrajiny. „Hoci sa začali načrtávať možné mierové plány, ešte sa nedá povedať, že tu je koherentný mierový plán". Rusko pokračuje vo svojej „špeciálnej vojenskej operácii“ na Ukrajine, „s cieľom dosiahnuť ciele, ktoré malo od začiatku,“ povedal Peskov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine
O ukrajinskom prezidentovi Volodymyrovi Zelenskom hovorca Kremľa povedal, že mier nechce. Piatkovú hádku Zelenského s prezidentom USA Donaldom Trumpom podľa neho spôsobil Zelenskyj. Podľa Peskova ruský vodca Vladimir Putin si je vedomý toho, čo sa stalo. Dodal, že hádka dokázala, že ruský pohľad na konflikt je správny.
„Nechce mier. Niekto by ho mal prinútiť, aby chcel mier. Ak to Európania urobia, všetka česť im," povedal hovorca Kremľa. V tejto situácii „samotné úsilie Washingtonu a pripravenosť Moskvy zjavne nebudú stačiť“, dodal.
Zobraziť fotogalériu k článku:Americký prezident Trump sa stretol s ukrajinským prezidentom Zelenským (fotografie)
Viac k témam: Americký prezident, Hovorca Kremľa, Kremeľ, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Ukrajinský prezident, vojna na UkrajineZdroj: SITA.sk - Moskva chce na Ukrajine svoje pôvodné ciele, kolektívny Západ podľa Kremľa začína strácať jednotu © SITA Všetky práva vyhradené.
© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. si vyhradzuje výlučné právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Mzdová kalkulačka - výpočet čistej mzdy a ceny práce
Mzdová kalkulačka ADVANCED
Tehotenské: Online kalkulačka na výpočet dávky
Kalkulačka materskej dávky
Valorizácia dôchodkov
Kalkulačka na výpočet dôchodku
Kalkulačka na výpočet dôchodkového veku
Kalkulačka na výpočet vdovského dôchodku
Kalkulačka sirotského dôchodku
Kalkulačka minimálneho dôchodku
Hypotekárna kalkulačka
Porovnanie zdravotných poisťovní
DPH kalkulačka pre rok 2025
Investičná kalkulačka

SPRAVODAJSTVO





Najčítanejšie
- 1.Rok 2023 patrí k najškodovejším rokom v histórii Slovenska, najviac škôd vzniká v júli
- 2.Toto sú najlepšie akcie na európskom trhu
- 3.Banky predstavujú klientom nové lákadlá. Zaplatia za založenie účtu, odpustia mesačné poplatky
- 4.NBS: Životné náklady pre jednočlennú domácnosť vlani narástli z 335 na 395 eur
- 5.Financial Report zisťuje spokojnosť klientov s finančnými inštitúciami