BRATISLAVA 2. apríla (WebNoviny.sk) - Ministerstvo obrany požiada rezort diplomacie o súhlas na sprístupnenie návrhu Dohody o obrannej spolupráci medzi SR a USA pre členov parlamentného výboru pre európske záležitosti.
Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa ministerstva obrany Danka Capáková, ministerstvo zahraničia je gestorom predmetnej dohody.
Poslanecký prieskum na ministerstve
"Ministerstvo obrany SR naďalej zotrváva na svojom stanovisku, že na rokovaniach k návrhu predmetnej dohody sa nebudú zástupcovia rezortu obrany zúčastňovať," dodala Capáková.
Poslanci Výboru NR SR pre európske záležitosti absolvujú poslanecký prieskum na ministerstve obrany, kde sa oboznámia s predbežnými návrhmi na dohodu o obrannej spolupráci s USA. Dohodli sa na tom dnes na zasadnutí výboru, na ktorý prišiel šéf rezortu obrany Peter Gajdoš (SNS) vysvetliť svoj postoj k spornej problematike.
Neboli akceptované pripomienky
Minister je pripravený poslancom poskytnúť všetky odborné stanoviská k dohode o obrannej spolupráci aj napriek tomu, že do rokovaní o dohode rezort obrany nevstupuje.
Gajdoš vysvetlil, že rezort obrany odstúpil od rokovaní z toho dôvodu, že pripomienky, ktoré k návrhu zmluvy mali, neboli akceptované. "Z toho dôvodu ministerstvo obrany odstupuje od ďalšieho rokovania o uvedenej zmluve a sťahujem svojich expertov," uviedol s tým, že o tom informoval rezort zahraničných vecí, ktorý je garantom rokovaní.
Viac k témam: Ministerstvo obrany SR, Výbor NR SR pre európske záležitostiZdroj: Webnoviny.sk - Ministerstvo obrany chce sprístupniť dohodu o obrannej spolupráci s USA parlamentnému výboru © SITA Všetky práva vyhradené.
Zdroj a foto: SITA
© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. si vyhradzuje výlučné právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Mzdová kalkulačka - výpočet čistej mzdy a ceny práce
Mzdová kalkulačka ADVANCED
Tehotenské: Online kalkulačka na výpočet dávky
Kalkulačka materskej dávky
Valorizácia dôchodkov
Kalkulačka na výpočet dôchodku
Kalkulačka na výpočet dôchodkového veku
Kalkulačka na výpočet vdovského dôchodku
Kalkulačka sirotského dôchodku
Kalkulačka minimálneho dôchodku
Hypotekárna kalkulačka
Porovnanie zdravotných poisťovní
DPH kalkulačka pre rok 2026
Investičná kalkulačka
SPRAVODAJSTVO
Prípad starej mafiánskej vraždy sa vrátil na mestský súd v Bratislave, termín hlavného pojednávania je známy
Vo veku 92 rokov zomrel bývalý politik a diplomat Ladislav Lysák
SNS dodá Smeru pripomienky k zmenám volebnej legislatívy. Danko tvrdí, že ak budú akceptované, tak ich podporia
Danko: SNS chce spolupracovať s Tarabom, ale nestojí a nepadá to na jeho členstve v strane
Krúpa očakáva, že ak sa špinavá kampaň v Maďarsku osvedčí, možno ju čakať aj na budúci rok na Slovensku
Najčítanejšie
- 1.Transformácia NAKA bola nezákonná, advokát Kubina poukazuje na stanovisko odborov (foto)
- 2.8 krokov pre zdravé štátne nemocnice
- 3.Trh práce kladie na absolventov škôl vyššie nároky, len diplom už nestačí
- 4.Stav ropnej núdze naďalej trvá, vláda SR uvoľnila zákaz vývozu ropných produktov
- 5.Úspešní a bohatí ľudia výrazne podporujú jednu oblasť, ukázal prvý prieskum filantropie










