Krajiny EÚ by mali rýchlo doplniť muníciu a vojenské vybavenie, Brusel ponúkne aj finančné stimuly
18.5.2022 (Webnoviny.sk) - Európska komisia (EK) v stredu vyzvala členské krajiny, aby rýchlo doplnili zmenšené zásoby munície a vojenského vybavenia.

Zároveň ponúkla finančné stimuly tým štátom, ktoré pri nahrádzaní materiálu poslaného na Ukrajinu budú ochotné navzájom spolupracovať.
Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt
EK ponúka 500 miliónov eur v priebehu dvoch rokov členským krajinám spolupracujúcim pri dopĺňaní vojenských zásob v aspoň trojčlenných skupinách.
„Od menovej krízy z roku 2008 Európa prechádzala istým druhom tichého odzbrojovania. Zbavovali sme sa zbraní bez toho, aby sme o tom hovorili. V rokoch 2008 až 2014 sme zredukovali naše vojenské aktíva veľmi šokujúcim spôsobom," povedal šéf európskej diplomacie Josep Borrell.
Zobraziť fotogalériu k článku:Vojna na Ukrajine (fotografie)
Z dlhodobého hľadiska je EK presvedčená, že krajiny únie by mali vyvíjať drony a systémy na dopĺňanie palív vo vzduchu, modernizovať tanky a bojové vozidlá, posilniť námornú kapacitu a zväčšiť obranné schopnosti bloku v oblasti kybernetického priestoru.
Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Krajiny EÚ by mali rýchlo doplniť muníciu a vojenské vybavenie, Brusel ponúkne aj finančné stimuly © SITA Všetky práva vyhradené.
© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. si vyhradzuje výlučné právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Vojna na Ukrajine

Rok 2022

Finanční agenti

Kryptomeny

Zamestnanie


SPRAVODAJSTVO




- 1.Od 1. júla 2022 sa mení daňový bonus, prídavky na deti, životné minimum aj odvody pre živnostníkov
- 2.TOP 7 najdrahších známok na svete. Prečo sú tieto staré farebné papieriky také vzácne?
- 3.Vodičov so smartfónom čakajú mastné pokuty. Zareagujú aj poisťovne?
- 4.Štátny príspevok za ubytovanie Ukrajincov sa od 1. júla 2022 zvýši až trojnásobne
- 5.Niektoré fintech spoločnosti prepúšťajú, iné robia masívne nábory – chcú získať konkurenčnú výhodu