Ivana Trumpová nebude veľvyslankyňou USA v Česku, prednosť dostal King

PRAHA/WASHINGTON 18. mája (WebNoviny.sk) - Ivana Trumpová, rodáčka z bývalého Československa a exmanželka prezidenta USA Donalda Trumpa, sa nestane mimoriadnou a splnomocnenou veľvyslankyňou Spojených štátov v Českej republike, vyplýva z dnešnej informácie internetového serveru Aktuálne.cz, odvolávajúceho sa na diplomatické zdroje.
Podľa správy sa americkým veľvyslancom v Prahe má stať republikánsky kongresman zo štátu Iowa, kde žije početná česká komunita, Steve King, obhajca držby zbraní, stúpenec deportácií ilegálnych prisťahovalcov, odporca manželstiev homosexuálov a muž, ktorý neváhal v minulosti s vyjadreniami obdivu holandskému populistovi Geertovi Wildersovi či neúspešnej francúzskej prezidentskej kandidátke Marine Le Penovej.
Takmer šesťdesiatosemročný King, ktorý neúspešne študoval matematiku a biológiu a ktorý po vyčíňaní hurikánu Katrina na juhu USA z roku 2005 hlasoval proti uvoľneniu vládnej pomoci pre poškodených s tým, že vláda nepreukázala konkrétny plán, kam peniaze budú smerovať, je štvrtý rok členom Snemovne reprezentantov. V republikánskych primárkach podporoval najskôr Teda Cruza a následne Donalda Trumpa.
Ženatý katolík, ktorý bol pôvodne členom evanjelickej metodistickej cirkvi, je trojnásobným otcom.
Viac k témam: Česká republika, Steve King, USAZdroj: Webnoviny.sk - Ivana Trumpová nebude veľvyslankyňou USA v Česku, prednosť dostal King © SITA Všetky práva vyhradené.
Zdroj a foto: SITA
© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. si vyhradzuje výlučné právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Mzdová kalkulačka
Mzdová kalkulačka ADVANCED
Kalkulačka tehotenskej dávky
Kalkulačka materskej dávky
Kalkulačka rodičovského bonusu
Valorizácia dôchodkov
Kalkulačka na výpočet dôchodku
Kalkulačka dôchodkového veku
Kalkulačka vdovského dôchodku
Kalkulačka sirotského dôchodku
Kalkulačka minimálneho dôchodku
Porovnanie zdravotných poisťovní
2023

Finanční agenti

Kryptomeny

Zamestnanie

Kultúra a umenie

Voľný čas


SPRAVODAJSTVO





Najčítanejšie
- 1.43. Novomestský jarmok 22. - 24. septembra 2023
- 2.Anketa: Pre finančných agentov je kľúčové vzdelávanie seba aj svojich kolegov
- 3.Minimálne dôchodky sa zvyšujú už od 1. októbra 2023. O koľko pôjdu nahor?
- 4.Ružinovské hodové slávnosti 23. - 24. septembra 2023
- 5.INESS: Najlepší volebný program v oblasti verejných financií majú SaS a PS