Holandsko nepatrí všetkým, ktorí v ňom žijú, vyhlásil pred voľbami Wilders

AMSTERDAM 15. marca (WebNoviny.sk) - Líder holandskej Strany za slobodu (PVV) Geert Wilders počas poslednej televíznej debaty pred dnešnými parlamentnými voľbami nazval niekoľko stoviek obyvateľov tureckého pôvodu, ktorí na záver nedávnej protureckej demonštrácie v Rotterdame vyvolali nepokoje, "odpadom".
Wilders v utorok večer zároveň označil slogan Strany práce (PvdA) - "Holandsko patrí nám všetkým" - za "táraniny a woodstocké texty ľudí, ktorí sú pridlho na vodnej fajke". Vodca protiislamskej PVV, ktorej podpora mierne klesla, parafrázujúc toto politické heslo, povedal: "Holandsko nepatrí všetkým z nás!"
Odporúčame:Islam je nebezpečnejší než nacizmus, vyhlásil Wilders
Wilders si nenechal ujsť ani príležitosť na opätovnú kritiku islamu ako náboženstva násilia, keď vyhlásil: "Islam je najväčšou hrozbou, akej Holandsko čelí. Ide o existenčný problém. V stávke je budúcnosť našej krajiny. Islam a sloboda totiž nejdú dohromady," povedal 53-ročný politik na verejnoprávnej stanici NOS.
Podľa neho sa Holanďania cítia vo svojej vlastnej krajine ak druhoradí občania. Zdôraznil tiež dvojitú lojálnosť tureckých demonštrantov v Rotterdame a vysokú kriminálnu činnosť v komunitách moslimských prisťahovalcov. Wilders na záver svojho prejavu označil proroka Mohameda za "diktátora a pedofila".
Podľa posledných prieskumov má liberálna Ľudová strana za slobodu a demokraciu (VVD) premiéra Marka Rutteho mierny náskok pred PVV. Očakáva sa, že oba politické subjekty získajú zhruba 24 kresiel. Na hlasovaní sa môže zúčastniť 12,9 milióna oprávnených voličov v krajine, ďalších 70.000 v zahraničí.
Viac k témam: Geert Wilders, HolandskoZdroj: Webnoviny.sk - Holandsko nepatrí všetkým, ktorí v ňom žijú, vyhlásil pred voľbami Wilders © SITA Všetky práva vyhradené.
Zdroj a foto: SITA
© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. si vyhradzuje výlučné právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Finanční agenti

Kryptomeny

Zamestnanie

Vojna na Ukrajine

Podujatia

Voľný čas


SPRAVODAJSTVO





- 1.Od 1. júla 2022 sa mení daňový bonus, prídavky na deti, životné minimum aj odvody pre živnostníkov
- 2.Ukrajina mala zastaviť dodávky ropy cez ropovod Družba, Rusi jej nezaplatili za tranzit
- 3.Úrokové sadzby nových hypoték za štyri mesiace stúpli o takmer celé jedno percento
- 4.Bardejovský jarmok 25.08. - 28.08.2022
- 5.Smerujeme k ekonomickej deglobalizácii, čo súčasnú infláciu vyženie ešte vyššie