Hľadaj

Guvernér New Yorku ide proti Trumpovi, zakázal policajtom pátrať po prisťahovalcoch

Sita Poslať
image

ALBANY 15. septembra (WebNoviny.sk) - Guvernér tradične kozmopolitného amerického štátu New York siahol v piatok po rozhodnutí, ktorým otvorene odporuje politike Trumpovej administratívy v téme imigrácie.
Andrew Cuomo vydal záväzné nariadenie, ktoré zakazuje policajtom štátu New York, ako aj úradníkom akýchkoľvek štátnych agentúr zisťovať u ľudí, či a aké majú imigrantské pozadie. Ak takéto poznatky už majú, nesmú ich zdieľať s federálnymi úradmi. Nariadenie sa netýka určitých špecifických prípadov, ako je napríklad vyšetrovanie trestných činov.

Odporúčame:Trump vyzýva Kongres na urýchlený pokrok s daňovou reformou

Podľa agentúry AP sa nariadenie v praxi prejaví napríklad tak, že policajti nebudú môcť zisťovať prípadné imigrantské pozadie u osôb, ktoré sa stanú obeťami alebo svedkami zločinu.
Guvernér Cuomo v piatok vyhlásil, že zatiaľ čo sa politici na federálnej úrovni vadia o budúcej podobe americkej prisťahovaleckej politiky, štát New York "pristupuje ku kroku, ktorý ochráni Newyorčanov s akýmkoľvek pozadím pred neoprávnenými zásahmi zo strany vlády".
Viac k témam: Donald Trump, imigranti, New YorkZdroj: Webnoviny.sk - style="text-decoration: underline">Guvernér New Yorku ide proti Trumpovi, zakázal policajtom pátrať po prisťahovalcoch © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Ready Made Maklér
Staňte sa samostatným
finančným agentom už dnes.
Robte biznis,
byrokraciu nechajte na nás.
logo
PHP Developer - študentská brigáda PHP Developer - študentská brigáda
PHP Developer províznych systémov PHP Developer províznych systémov
PHP Developer poistných agregátorov PHP Developer poistných agregátorov
PHP Developer FinTech cloudových riešení PHP Developer FinTech cloudových riešení