Ford v Európe zruší 4-tisíc pracovných miest, nedarí sa mu predávať elektromobily
20.11.2024 (SITA.sk) - Americká automobilka Ford Motor Co. oznámila, že do konca roka 2027 zníži počet svojich zamestnancov v Európe o 4-tisíc. Za dôvod označila slabší predaj elektrických áut, ako očakávala.
Ford v stredu uviedol, že väčšinu pracovných miest zruší v Nemecku. V tento krajine výrobca áut zredukuje počet pracovných pozícií o 2 900. Nasledovať bude Veľká Británia so zrušením 800 pracovných miest. V iných európskych krajinách Ford zruší 300 miest.
Spoločnosť uviedla, že zároveň skracuje pracovný čas zamestnancov vo svojom závode v Kolíne nad Rýnom, kde vyrába elektrické vozidlá Capri a Explorer.
„To, čo nám v Nemecku chýba, je jasný program na podporu elektrickej mobility, ako sú verejné investície do nabíjacej infraštruktúry, zmysluplné stimuly na pomoc spotrebiteľom pri prechode na elektrické vozidlá a väčšia flexibilitu pri plnení cieľov v oblasti emisií CO2,“ povedal finančný riaditeľ Fordu John Lawler.
Viac k témam: Automotive, Elektromobilita, Elektromobily, PrepúšťanieZdroj: SITA.sk - Ford v Európe zruší 4-tisíc pracovných miest, nedarí sa mu predávať elektromobily © SITA Všetky práva vyhradené.
© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. si vyhradzuje výlučné právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Mzdová kalkulačka - výpočet čistej mzdy a ceny práce
Mzdová kalkulačka ADVANCED
Tehotenské: Online kalkulačka na výpočet dávky
Kalkulačka materskej dávky
Valorizácia dôchodkov
Kalkulačka na výpočet dôchodku
Kalkulačka na výpočet dôchodkového veku
Kalkulačka na výpočet vdovského dôchodku
Kalkulačka sirotského dôchodku
Kalkulačka minimálneho dôchodku
Hypotekárna kalkulačka
Porovnanie zdravotných poisťovní
DPH kalkulačka pre rok 2026
Investičná kalkulačka
SPRAVODAJSTVO
Ruská vojnová mašinéria si ukrajuje čoraz väčšiu časť štátnych financií, rozpočtová záťaž rastie do rekordných rozmerov
Držte si klobúky, varuje Jakab. Pri zostavovaní rozpočtu príde peklo a všetci budú vydierať
Vedci objavili najväčší, najhlbší a zároveň najstarší veľrybí cintorín na svete
V Chorvátsku sa zrazili katamarán a plachetnica, obeťou tragickej nehody majú byť traja Česi – VIDEO
Remišová reaguje na nominácie Kmeca a Radačovského za veľvyslancov. „Pellegrini je oportunista a notár Ficovej vlády“
Najčítanejšie
- 1.Deň kávy: Pijeme viac kávy, hoci je drahšia ako vlani
- 2.Ruská vojnová mašinéria si ukrajuje čoraz väčšiu časť štátnych financií, rozpočtová záťaž rastie do rekordných rozmerov
- 3.Držte si klobúky, varuje Jakab. Pri zostavovaní rozpočtu príde peklo a všetci budú vydierať
- 4.Prezident Zelenskyj radí Rusom opustiť Krym, kým ešte funguje most (video)
- 5.Novou členkou predstavenstva Tatra banky je Zuzana Koštialová










