BRATISLAVA 28. marca (WebNoviny.sk) - Spoločnosť Facebook na rovnomennej sociálnej sieti a službe Instagram zablokuje "chválenie, podporovanie a prezentáciu belošského nacionalizmu a separatizmu". Oznámila to v stredu prostredníctvom blogu s tým, že tak začne robiť od budúceho týždňa.
Používateľov, ktorí budú vyhľadávať termíny spojené s nadradenosťou bielej rasy, zároveň budú odkazovať na charitu, ktorá bojuje proti krajne pravicovému extrémizmu. Spoločnosť sa tiež zaviazala, že vylepší svoju schopnosť identifikovať a blokovať materiály od teroristických skupín.
Vybraný obsah bol povolený
Facebook povoľoval vybraný obsah týkajúci sa belošského nacionalizmu, ktorý nepovažoval za rasistický, pričom povoľoval aj výzvy používateľov na vytvorenie belošských etnických štátov, píše spravodajský portál BBC.
Spoločnosť vysvetlila, že považovala biely nacionalizmus za prijateľnú formu prejavu podobnú "veciam ako je americká hrdosť či baskický separatizmus, ktoré sú dôležitou súčasťou identity ľudí".
Ako ďalej uviedla, po troch mesiacoch konzultácií s "členmi občianskej spoločnosti a akademikmi" zistila, že biely nacionalizmus nemožno zmysluplne oddeliť od presadzovania nadradenosti bielej rasy a organizovaných nenávistných skupín.
Útok v meste Christchurch
Spoločnosť sa ocitla v ostatnom období pod značným tlakom po tom, čo muž na Facebooku naživo vysielal útoky v mešitách v novozélandskom meste Christchurch, ktoré si vyžiadali 50 mŕtvych. Viacero svetových lídrov vyzvalo spoločnosti vlastniace sociálne médiá, aby prijali väčšiu zodpovednosť za extrémistický materiál, ktorý zverejňujú ich používatelia.
Facebook po útokoch oznámil, že video malo pred jeho stiahnutím viac ako 4 000 zhliadnutí. Ako tiež uviedol, počas prvých 24 hodín od útoku odstránil viac ako 1,5 milióna kópií videa, pričom 1,2 milióna videí zablokoval pri nahrávaní na sieť.
Viac k témam: facebook, sociálna sieťZdroj: Webnoviny.sk - Facebook zakáže podporu belošského nacionalizmu a separatizmu © SITA Všetky práva vyhradené.
Zdroj a foto: SITA
© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. si vyhradzuje výlučné právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Mzdová kalkulačka - výpočet čistej mzdy a ceny práce
Mzdová kalkulačka ADVANCED
Tehotenské: Online kalkulačka na výpočet dávky
Kalkulačka materskej dávky
Valorizácia dôchodkov
Kalkulačka na výpočet dôchodku
Kalkulačka na výpočet dôchodkového veku
Kalkulačka na výpočet vdovského dôchodku
Kalkulačka sirotského dôchodku
Kalkulačka minimálneho dôchodku
Hypotekárna kalkulačka
Porovnanie zdravotných poisťovní
DPH kalkulačka pre rok 2026
Investičná kalkulačka
SPRAVODAJSTVO
V Chrasti nad Hornádom horela hospodárska budova, škoda bola vyčíslená približne na 120-tisíc eur – FOTO
Objav ako z učebníc. Zo švajčiarskeho jazera vytiahli tisíce rímskych artefaktov – FOTO
Svet vyzýva USA a Irán na pokračovanie rokovaní, dohoda zatiaľ nevznikla
Kaštieľsky park v Stupave je zrekonštruovaný, zlepšili sa výhľady a obnovený bol aj historický vodopád – FOTO
Prípad starej mafiánskej vraždy sa vrátil na mestský súd v Bratislave, termín hlavného pojednávania je známy
Najčítanejšie
- 1.Prenajímatelia bytov sa pred daniarmi už neschovajú. Finančná správa SR uvidí ich príjmy
- 2.Vyššie zdanenie pohonných hmôt pomôže štátnemu rozpočtu, vodiči si priplatia
- 3.Finančná správa a Európska prokuratúra posilňujú spoluprácu v boji proti daňovým podvodom
- 4.Kristalina Georgievová: Šéfkou Medzinárodného menového fondu zostane aj ďalších päť rokov
- 5.Revitalizácia Palmy sa môže pohnúť










