Eštokovo ministerstvo stále pracuje na zabezpečení nehnuteľností pre troch najvyšších ústavných činiteľov
13.5.2025 (SITA.sk) - Ministerstvo vnútra naďalej pracuje na zabezpečení nehnuteľností pre služobné ubytovanie troch najvyšších ústavných činiteľov. Pre agentúru SITA to uviedol hovorca rezortu Matej Neumann.
„V súvislosti so zabezpečením nehnuteľností pre troch najvyšších ústavných činiteľov v súlade s naplnením ustanovení zákona o niektorých opatreniach na zlepšenie bezpečnostnej situácie v Slovenskej republike v platnom znení („lex atentát“), môže rezort vnútra ku dnešnému dňu konštatovať, že úkony smerujúce k zabezpečeniu nehnuteľnosti sú v štádiu riešenia," povedal Neumann.
Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) ešte v júni 2024 informoval, že rezort vnútra posudzuje 11 nehnuteľností pre potencionálne ubytovanie prezidenta, predsedu parlamentu a predsedu vlády.
„Myslím si, že ten proces sa nejako vykryštalizuje počas leta," povedal vtedy minister. Finálne vybrané nehnuteľnosti budú podľa neho následne bezpečnostne uspôsobené. Minister zároveň zdôraznil, že pre zaistenie bezpečnosti by traja najvyšší činitelia nemali mať na výber a mali by bývať v štátnych objektoch.
Potreba zabezpečenia bývania pre ústavných činiteľov vyplynula zo zákona o niektorých opatreniach na zlepšenie bezpečnostnej situácie v SR („lex atentát"). Ten bol prijatý po atentáte na predsedu vlády Roberta Fica, ktorý sa stal 15. mája 2024 v Handlovej.
Viac k témam: Bývanie, Lex-atentát, Minister vnútra SR, ústavní činiteliaZdroj: SITA.sk - Eštokovo ministerstvo stále pracuje na zabezpečení nehnuteľností pre troch najvyšších ústavných činiteľov © SITA Všetky práva vyhradené.
© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. si vyhradzuje výlučné právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Mzdová kalkulačka - výpočet čistej mzdy a ceny práce
Mzdová kalkulačka ADVANCED
Tehotenské: Online kalkulačka na výpočet dávky
Kalkulačka materskej dávky
Valorizácia dôchodkov
Kalkulačka na výpočet dôchodku
Kalkulačka na výpočet dôchodkového veku
Kalkulačka na výpočet vdovského dôchodku
Kalkulačka sirotského dôchodku
Kalkulačka minimálneho dôchodku
Hypotekárna kalkulačka
Porovnanie zdravotných poisťovní
DPH kalkulačka pre rok 2026
Investičná kalkulačka
SPRAVODAJSTVO
Trump ustúpil zo sankcií, USA dočasne povolili ruskú ropu, dôvodom je rast cien a napätie vo svete
Zmena v odvodoch môže ovplyvniť tisíce ľudí, SNS navrhuje vyšší limit aj pomoc pre rodičov
Návštevnosť ubytovacích zariadení na Slovensku prekonala maximá spred pandémie, pomohli aj zahraniční turisti
Občianske združenie Mladá Šaca odovzdalo na košickom magistráte petíciu občanov mestskej časti – VIDEO
Zamestnankyne úradu práce v Pezinku zneužili systém pomoci počas pandémie, vznikla škoda viac ako pol milióna eur
Najčítanejšie
- 1.Prenajímatelia bytov sa pred daniarmi už neschovajú. Finančná správa SR uvidí ich príjmy
- 2.Vyššie zdanenie pohonných hmôt pomôže štátnemu rozpočtu, vodiči si priplatia
- 3.Finančná správa a Európska prokuratúra posilňujú spoluprácu v boji proti daňovým podvodom
- 4.Kristalina Georgievová: Šéfkou Medzinárodného menového fondu zostane aj ďalších päť rokov
- 5.Revitalizácia Palmy sa môže pohnúť










