Hľadaj

Eduard Heger osobne otvoril konferenciu Finweek. “Silnejšími sa stávame vďaka správnym rozhodnutiam jednotlivcov. Preto si posun vpred vyžaduje vedomosti.”

Sita Poslať

22.9.2020 (Webnoviny.sk) - Prvý deň finančnej konferencie Finweek priniesol okrem diskusie o Financiách v kríze aj viacerých významných hostí. Jedným z nich bol práve Eduard Heger, Minister financií SR, ktorý prišiel Finweek aj osobne otvoriť. V rámci svojho príhovoru poukázal na dôležitosť konferencie a na jej vysoký informačný a edukatívny prínos. Finweek označil za silný zdroj inšpirácie a informácií pre možnosti zmeny a výrazný posun vpred.

image

Finweek - najaktuálnejšia finančná konferencia v strednej Európe odštartovala len včera, už teraz má však na svojom konte množstvo pozitívnych reakcií. Okrem verejnosti a odborníkov zo sveta financií sa o jej témy zaujíma aj samotný minister financií SR, Eduard Heger. Ten organizátorov z Techsummit Events® poctil tým, že štvordňový finančný festival prišiel aj osobne otvoriť. "Som veľkým fanúšikom tejto konferencie, preto ďakujem za možnosť prihovoriť sa verejnosti hneď v jej úvode. Veľmi si to vážim,” povedal na úvod prvého konferenčného dňa Eduard Heger, Minister financií Slovenskej republiky, pričom dodal, že konferencia Finweek ako jedna z mála konferencií prináša nielen zaujímavé otázky a odpovede, ale najmä pohľady, ktoré nám pomáhajú správne pochopiť výzvy súčasnosti. "V súčasnej situácii je veľmi ťažké nájsť podnety pre zmenu, no Finweek je jednou z možností, ktoré tieto podnety prinášajú. Táto kríza nám ukázala, že sme sa ocitli na križovatke vedúcej do novej budúcnosti. Množstvo spoločností musí premýšľať o prepracovaní svojej budúcej stratégie. Nie je to však len o výzve, ale najmä o nových možnostiach. A práve tie sa dajú čerpať na konferenciách ako táto, kde sú ľudia, ktorí poznajú fungovanie noviniek, inovácií a riešení, po ktorých všetci túžime, a najmä, ktoré všetci potrebujeme,” uviedol Heger a počas celého otvorenia sa pritom snažil poukázať na fakt, že kríza, ktorá nás v súčasnosti zasiahla, nemusí byť vnímaná len v negatívnom zmysle. "Počas tejto krízy ekonomika na pár týždňov úplne zastala. Ešte donedávna sme ani nevedeli, že je niečo také v 21. storočí vôbec reálne. Bol to však dôležitý moment, vďaka ktorému sme si uvedomili, čo všetko môžeme robiť lepšie, a čo, naopak, vôbec nepotrebujeme. Ak chceme dosiahnuť viditeľné výsledky, musíme veci robiť inak, ako sme ich robili doteraz. Čelíme síce výzve, ale práve vďaka nej dokážeme Slovensko a aj Európsku úniu posunúť vpred,” doplnil Eduard Heger.
Minister financií okrem množstva pozitívnych myšlienok v krátkosti predstavil aj aktivity, ktorým sa s cieľom zvládnuť aktuálnu situáciu venuje samotné Ministerstvo financií SR. "V rámci nášho centra pre finančné inovácie spolupracujeme aj s NBS na regulácii rozvoja fintech spoločností. Okrem toho spolupracujeme aj na dizajne regulačného sandboxu a testujeme nové produkty a služby tak, aby boli lepšie pripravené pre svojich užívateľov. V neposlednom rade spolupracujeme aj na udržateľnosti financovania a investovania, pretože klimatická zmena je jednou z najväčších výziev budúcnosti, ktorým čelíme,” dodal Heger.
Diskusiami o Financiách v kríze, ktoré boli témou prvého konferenčného dňa, však štvordňový finančný festival nekončí, práve naopak. Finweek pokračuje až do 24. septembra a počas nasledujúcich 3 dní sa budú renomovaní odborníci zo Slovenska aj zo zahraničia venovať ďalším progresívnym témam.
Nosnou témou 2 dňa bude Finančná gramotnosť, v rámci ktorej odborníci na financie a vzdelávanie predstavia víziu správneho nastavenia Finančného vzdelávania na školách. Diskutovať sa bude aj o Úrovni finančnej gramotnosti na Slovensku, ktorá má napriek 21. storočiu klesajúcu tendenciu. Témou poslednej diskusie budú Následky zlej finančnej gramotnosti, ktoré sú vážnym problémom pre celú ekonomiku.
Konferenčný deň bude venovaný Investíciám a sporiacim systémom, ktoré aj kvôli nedostatku informácií Slováci využívajú len v nedostatočnej miere. Tento deň bude zároveň nultým ročníkom Investsummit konferencie, ktorou chcú organizátori prispieť k finančnému vzdelávaniu verejnosti. "Našou ambíciou je vytvoriť "Investičný klub" v štýle aktívneho portálu, kde by sa pravidelne publikovali relevantné investičné príležitosti od neštandardných až po tie štandardné,” hovorí o vízii konferencie Investsummit Davy Čajko, riaditeľ spoločnosti Future Proof, ktorá Finweek organizuje. Okrem poskytnutia základných informácií o produkte bude Investičný klub poskytovať aj možnosť osobných konzultácií, vďaka ktorým sa záujemci o tvorbu finančnej rezervy naučia lepšie rozumieť tomu, ako investície fungujú.
Posledným dňom konferencie bude Fintechsummit, ktorý bude nabitý technologickými témami, umelou inteligenciou a obrazmi financií vo svete budúcnosti. Jeho dôležitou časťou bude diskusia Fintech ekosystém – efektívne partnerstvá pre prosperitu, o ktorých víziu sa usiluje aj Slovensko. "Naším cieľom je stať sa súčasťou kľúčového ekosystému finančných centier Európy. Momentálne sa snažíme pomenovať konkrétne kroky k tomu, aby sa tento cieľ stal realitou,” vysvetlil Pavol Čverha, Prosman & Pavlovič advokátska kancelária, ktorý stojí aj pri zrode Asociácie FINAS. Medzi jej vízie patrí prepájanie svetov tradičných a technologických spoločností, podpora inovácií, zvyšovanie všeobecného povedomia o Fintech a Insurtech sektoroch, zastupovanie záujmov sektorov, aktívne budovanie komunity či zakotvenie Slovenska ako inovačného hubu. K dosiahnutiu vízie je však potrebné urobiť viaceré kroky. Jedným z nich je aj zavedenie Regulačného sandboxu, ku ktorému NBS v posledných mesiacoch navrhla verejnú konzultáciu. Výsledky budú prezentované v ramci Finweek sub konferencie FIntechsummit, ktorý bude 24.9.2020. O ďalších navrhovaných krokoch bude Asociácia FINAS verejnosť včas informovať.
Konferencia Finweek je pre Techsummit Events® vrcholom sezóny. Realizuje sa pod záštitou hlavných partnerov, ktorými sú Ministerstvo financií Slovenskej republiky a Národná banka Slovenska. Vďaka patrí aj ďalším partnerom a podporovateľom:

Hlavní partneri: Ministerstvo financií Slovenskej republiky, Národná banka Slovenska

Partneri: British Embassy Bratislava

Podporovatelia: Burza cenných papierov v Bratislave, a.s., ČSOB, Oracle Corporation, Raiffeisen Bank

Ďalšie informácie o pripravovanej konferencii nájdete aj na Finweek.sk a na sociálnych sieťach.

Informačný servis


Viac k témam: Fin.Techsummit, Fintechsummit, Finweek, PR, Techsummit Events, Techsummitt
Zdroj: Webnoviny.sk - Eduard Heger osobne otvoril konferenciu Finweek. “Silnejšími sa stávame vďaka správnym rozhodnutiam jednotlivcov. Preto si posun vpred vyžaduje vedomosti.” © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. si vyhradzuje výlučné právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.

Múdro a spoľahlivo.
Poradíme vám s problematikou
GDPR
General Data Protection Regulation
logo
Prečítajte si tiež:
24.10.2020 Juraj Recký

Hľadáte investičné príležitosti? Knihy nie sú len potravou pre dušu, ale aj investičnou mágiou

Vo vyšších kruhoch bývali bohaté domáce knižnice znakom istého statusu a postavenia v spoločnosti. Naznačovali, že majiteľ je vzdelaný a ...

23.10.2020 Zuzana Mecková

Filmový dokument Americká fabrika zobrazuje spoluprácu a zároveň veľké rozdiely dvoch kultúr – Číny a USA

Na Netflixe sa objavil ďalší zaujímavý dokument, ktorý zobrazuje stret dvoch diametrálne odlišných kultúr. Nádej na lepší život ...

23.10.2020 Správy

Francúzi po rekordnom dennom prírastku infikovaných rozširujú nočný zákaz vychádzania

23.10.2020 (Webnoviny.sk) - Francúzsko v snahe spomaliť šírenie koronavírusu rozšíri ...

23.10.2020 Správy

Hitlerove ručne písané prejavy napriek námietkam predali na mníchovskej aukcii

23.10.2020 (Webnoviny.sk) - Ručne písané prejavy nacistického diktátora Adolfa ...

23.10.2020 Správy

Jaguar, Volkswagen ani PSA výrobu prerušiť neplánujú, komponentov majú dostatok

23.10.2020 (Webnoviny.sk) - Automobilky pôsobiace na Slovensku zatiaľ neevidujú obdobné problémy, ktoré spôsobili prerušenie výroby v ...

23.10.2020 Správy

Nedostatok komponentov zasiahol žilinskú Kiu najvýraznejšie, spoločnosť ruší nočné zmeny

23.10.2020 (Webnoviny.sk) - Kia Motors Slovakia ruší do stredy budúceho týždňa ...

23.10.2020 Redakcia FinReport

Počet živnostníkov klesá. Najviac v stavebníctve a finančných službách

Počas prvých siedmich mesiacov tohto roka zrušilo svoje živnostenské podnikanie presne 28 248 Slovákov. Najviac živností ubudlo v sektore ...

23.10.2020 Správy

Prezidentka Zuzana Čaputová rozhodla o odvolaní 14 sudcov, ktorí dovŕšili vek 65 rokov

23.10.2020 (Webnoviny.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová rozhodla o odvolaní ...

23.10.2020 Správy

V Ilave sa zrazil autobus s osobným autom, pasažieri sa zranili

23.10.2020 (Webnoviny.sk) - Hasiči z Dubnice nad Váhom a Trenčína zasahujú pri dopravnej nehode na diaľničnom privádzači v Ilave. Ako ...

23.10.2020 Správy

V prípade špeciálneho prokurátora Kováčika budú vypovedať aj prokurátori, zbavili ich mlčanlivosti

23.10.2020 (Webnoviny.sk) - V prípade trestného stíhania špeciálneho prokurátora ...

23.10.2020 Správy

Zamestnávatelia chcú testovať zamestnancov priamo vo firme, sú ochotní pozastaviť výrobu

23.10.2020 (Webnoviny.sk) - Zamestnávatelia združení v ...

23.10.2020 Správy

Zákaz vychádzania platí aj pre súdne pojednávania, ministerstvo ich odporúča zrušiť či odročiť

23.10.2020 (Webnoviny.sk) - Výnimka zo zákazu vychádzania a obmedzenia pohybu neplatí pre súdne pojednávania, verejné zasadnutia ani iné ...

23.10.2020 Správy

Čaputová je za Kováčikovo odstúpenie, obvinenia voči jeho osobe sú veľmi vážne

23.10.2020 (Webnoviny.sk) - Obvinenie špeciálneho prokurátora Dušana K. z ...

23.10.2020 Správy

Španielske hotely zaznamenali masívny pokles ubytovaných, vytvorili turistické koridory

23.10.2020 (Webnoviny.sk) - Turistický priemysel v Španielsku dostáva počas pandémie koronavírusu poriadne zabrať. Mesiac september bol siedmy ...

23.10.2020 Správy

Železnice nedostali ponuku na otestovanie zamestnancov, pošta zvažuje testy na pracoviskách

23.10.2020 (Webnoviny.sk) - Železnice Slovenskej republiky ...

22.10.2020 Magdaléna Švančarková

Korona je pre gastrobiznis ako vlna cunami. Od začiatku roka zaniklo takmer tisíc reštaurácií

Kríza drví slovenský gastrobiznis. Podľa informácií poradenskej spoločnosti Bisnode v tomto roku na Slovensku zaniklo už takmer 1 000 ...

22.10.2020 Redakcia FinReport

Slovensko má potenciál na reštart ekonomiky prostredníctvom zelených projektov

Poradenská spoločnosť EY identifikovala viac ako tisíc zelených projektov, ktoré majú potenciál pomôcť Európe pri obnove a zotavení ...

21.10.2020 Zuzana Mecková

Povodne znovu trápia Slovákov. Ako získať čo najrýchlejšiu pomoc od poisťovne?

Viac ako dva týždne Slovensko trápili silné zrážky. Mohutné dažde spôsobili povodne a škody na majetku vo výške viac než milión eur. ...

PHP Developer - študentská brigáda PHP Developer - študentská brigáda
PHP Developer províznych systémov PHP Developer províznych systémov
PHP Developer poistných agregátorov PHP Developer poistných agregátorov
PHP Developer FinTech cloudových riešení PHP Developer FinTech cloudových riešení

Najčítanejšie

 1. 1.
  V Ilave sa zrazil autobus s osobným autom, pasažieri sa zranili
 2. 2.
  Hľadáte investičné príležitosti? Knihy nie sú len potravou pre dušu, ale aj investičnou mágiou
 3. 3.
  Účastníci protestu neujdú spravodlivosti, odkazuje minister vnútra Mikulec
 4. 4.
  Eurolab Lambda tvrdí, že v čase podpisu zmluvy na testy pre štát nemala dlh voči Sociálnej poisťovni
 5. 5.
  Filmový dokument Americká fabrika zobrazuje spoluprácu a zároveň veľké rozdiely dvoch kultúr – Číny a USA