Hľadaj

Desiatky domácich a zahraničných spíkrov na jednom pódiu.

Sita Poslať
image

Svet digitálnych technológií a ich využiteľnosť v bežnom živote tak, ako ste si to dodnes nevedeli predstaviť. Domáci a zahraniční spíkri, lídri veľkých firiem, manažéri z verejnej správy, IT sektora, akademickej obce či neziskových organizácií, veľké osobnosti so zaujímavými pracovnými skúsenosťami a víziami sa vám predstavia už o dva, respektíve tri dni. V pondelok 14. novembra 2016 totiž v bratislavskom hoteli Crowne Plaza štartuje dvojdňový medzinárodný kongres o digitálnom rozmere nášho života a spoločnosti: ITAPA.
Bratislava, 11. novembra 2016 - Ťahákov konferencie ITAPA 2016 bude hneď viacero. Dozviete sa, aká revolúcia v medicíne nás v blízkej budúcnosti čaká, kedy u nás začne fungovať elektronizácia verejnej správy, aký je na Slovensku stav eHealth. To však nie je všetko. Zaujímavé budú diskusie o verejnom obstarávaní, ochrane osobných údajov a ich bezpečnosti či o elektronickom zdravotníctve alebo efektívnej verejnej správe. Mimochodom, môže IT pomôcť výrazne zefektívniť verejnú správu? Odpovede budeme hľadať napríklad aj na to, kam budú smerovať online platformy ako Uber či Airbnb a ako sa ich dotkne európska regulácia. Nazrieme, ako funguje správa daní a poplatkov v Holandsku, mapové služby v Nórsku či súdny manažment v Českej republike a od zástupcov Európskej komisie sa dozvieme, na čom musí slovenská vláda zapracovať, aby urýchlila vlastnú reformu verejného obstarávania.
ITAPA privíta viaceré zvučné mená. Príde Peter Pellegrini, podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu, bývalý podpredseda vlády a minister financií Ivan Mikloš, súčasný minister zdravotníctva SR Tomáš Drucker či Dušan Chrenek zo Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku. Táto pánska zostava mimo pána Mikloša bude spolu so štátnou tajomníčkou ministerstva vnútra Denisou Sakovou hneď v úvode konferencie diskutovať o tom, kam sa Slovensko v informatizácii spoločnosti za pol roka – rok dostalo a aké výzvy ho čakajú na najbližšie programové obdobie.
Digitalizácia preniká aj do rozhodovania politikov. Namiesto čakania na oficiálne sociálne či ekonomické štatistiky získame predpoveď ihneď. A to vďaka informačným technológiám. O svoj názor, čo môžeme urobiť, aby sme potenciál najmodernejších technológií využili v prospech štátu, sa s vami podelí druhý najvyššie postavený Slovák v Bruseli Vladimír Šucha, generálny riaditeľ Spoločného výskumného centra EK.
No a ako nás vedia inšpirovať arabské krajiny v oblasti IT a sociálnej inklúzie, za súčasnej podpory ekonomického rastu? To, ako využitie informačných a komunikačných technológií pomohlo Bahrajnu a arabskému svetu zabojovať s chudobou, prezradí v svojom príspevku profesor na Ahlia University z Bahrajnu Mansoor Ahmed Alaali.
Absolútne novú formu diagnostiky a liečby chorôb príde predstaviť výskumník a vynálezca patentov Pieter Cullis, riaditeľ Inštitútu lekárskych vied Univerzity v Britskej Kolumbii. Jeho výskumy dokazujú revolúciu v medicíne – lekári nám budú vedieť predpovedať ochorenia ešte skôr, než sa objavia ich symptómy. A to spojením informácií z našich génov, proteomiky a metabolomiky spolu s informačnými technológiami. Ako? Dozviete sa na prednáške Pietra Cullisa.
Tešiť sa však môžete aj na viaceré dámy, ktoré majú IT v "malíčku” – a to nielen na riaditeľku úradu pre slovenskú informatizáciu Martinu Slabejovú, ktorá otvorí druhý deň konferencie ITAPA a ktorá porozpráva o tom, čo Slovensko aktuálne robí v rámci digitalizácie verejnej správy.
To, čo máme na kongres ITAPA najradšej, si nenecháme ujsť ani tento rok – úspešné príbehy. Takým nás príde inšpirovať ďalšia zaujímavá dáma, kancelárka švajčiarskeho kantónu Ženeva Anja Wyden Guelpa. Jej malá republika je vzorom modernej občianskej demokracie, kde nové služby spojené s najnovšími informačnými technológiami rastú ako huby po daždi a vďaka tomu výrazne zvyšuje silu verejnej mienky.
Do tretice, no v neposlednom rade, vystúpi na ITAPA aj Slovenka úspešná v Spojených štátoch, Anna McNab, profesorka na Niagara University. Tá v USA rozbehla zaujímavú štúdiu o vplyve technológií, aplikácií či fit náramkov na naše zdravie. Anna vám predstaví svoj výskum a skúsi odpovedať na otázku, ako a kedy nám na základe týchto údajov budú lekári nastavovať liečbu.
Priamo z Ukrajiny na kongres priletí aj bývalý podpredseda vlády a minister financií SR Ivan Mikloš, ktorý v súčasnosti pôsobí na pozícii hlavného ekonomického poradcu ukrajinského premiéra a spoluvedie strategickú skupinu na podporu ukrajinských reforiem. Svojimi skúsenosťami prispeje v druhý deň kongresu do sekcie venovanej efektívnej verejnej správe a pred záverečným diskusným okrúhlym stolom v prednáške na výsostne aktuálnu tému "Európa na rázcestí: ktorou cestou sa vyberieme?" rozoberie ekonomické pozadie súčasnej krízy hodnôt a dôvery, nárastu populizmu, izolacionizmu, nacionalizmu, xenofóbie a antisystémových hnutí v Európe. Ako sa globálna ekonomická kríza a spôsob, akým bola vyriešená, podieľala na vzniku dnešnej situácie? Čo treba robiť, aké sú alternatívy, kde sa tu nachádza a kde asi skončí Slovensko?
Takmer stovku nesmierne zaujímavých prezentácií a diskusií na tému digitalizácia spoločnosti prinesie už 15. ročník vrcholného medzinárodného kongresu ITAPA v dňoch 14.-15. novembra 2016 v bratislavskom hoteli Crowne Plaza.
Nenechajte si kongres ITAPA 2016: Make IT Easy ujsť.

Viac informácií, program a registrácia: www.itapa.sk

Bezplatná akreditácia pre médiá (do 11. novembra 2016) TU

Otázky: a.sk@itapmedia" target="_blank">a.sk@itapmedia

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Ready Made Maklér
Staňte sa samostatným
finančným agentom už dnes.
Robte biznis,
byrokraciu nechajte na nás.
logo
Prečítajte si tiež:
22.2.2019 Správy

Zo Somálska odišlo približne 200 burundských vojakov, ktorí bojovali proti extrémistom

21.2.2019 Správy

Evanjelická cirkev myslí v modlitbách na pozostalých zavraždenej dvojice Jána a Martiny

21.2.2019 Správy

Foto: Na zhromaždení Za slušné Slovensko v Banskej Bystrici prečítali aj list matky zavraždenej Martiny

21.2.2019 Správy

Jedej z najhľadanejších členov organizácie Islamský štát je údajne mŕtvy, USA to preveruje

21.2.2019 Správy

Kazašský prezident odvolal vládu, ktorá podľa neho nedokázala zlepšiť život občanov

21.2.2019 Správy

Minister Gajdoš diskutoval s českým veľvyslancom aj o príprave bojovej skupiny krajín V4

21.2.2019 Správy

Osýpky zabili na Madagaskare viac ako 900 ľudí, medzi najrizikovejšie skupiny patria deti

21.2.2019 Správy

Proti Netanjahuovi sa spojili dve silné strany, podľa prieskumov ho môžu vo voľbách poraziť

21.2.2019 Ján Beracka

Slováci vnímajú euro pozitívne, vítajú ho aj podnikatelia

Slováci majú menu euro radi. Podiel ľudí, ktorí ho považujú za dobrú vec, je v porovnaní s celou eurozónou vyšší. Zároveň podiel ...

21.2.2019 Správy

Treba očistiť tento mafiánsky štát, to slušné Slovensko tu raz bude, zaznelo na zhromaždení v Trnave

21.2.2019 Správy

Vo Washingtone sa začali rokovania USA a Číny o riešení obchodného sporu

21.2.2019 Správy

Vyše tisíc ľudí si v Nitre tichým pochodom pripomenulo Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú

21.2.2019 Správy

Zlatica Kušnírová vyzvala na podporu vyšetrenia vraždy a prešetrenia káuz, o ktorých písal Kuciak

19.2.2019 Redakcia FinReport

Weby, e-shopy a GDPR v podaní Natálie Hučkovej

V utorok sa na pôde Slovenskej technickej univerzity (STU) uskutočnil workshop pre študentov s názvom „Navrhuj weby a e-shopy v súlade s ...

19.2.2019 Ján Beracka

Účty zo všetkých bánk v jednej appke? Na Slovensku nie, hoci PSD2 funguje už rok

Norma PSD2 vstúpila do platnosti v januári tohto roku a ešte pred vstupom do účinnosti sa objavovali úvahy o tom, že táto smernica o ...

18.2.2019 Redakcia FinReport

Finančné aktuality 8/2018: Slovenská ekonomika spomaľuje

Slovenská ekonomika v štvrtom kvartáli spomalila tempo rastu. Ceny v januári vzrástli o viac ako jedno percento. Kontrol v súvislosti s GDPR ...

18.2.2019 Ivana Brillová

Martin Reguli: Eurozóna nevie nájsť správny kompromis medzi tým, čo chcú ľudia a čo potrebuje ona

Slovensko vstúpilo do eurozóny 1. januára 2009. Prešlo už 10 rokov, odkedy sme členmi tejto menovej únie. Ako sa zmenilo nielen Slovensko, ale ...

16.2.2019 Marek Mittaš

V zime do tepla? Toto sú tie správne miesta

Vymeniť treskúce mrazy za príjemné leto je otázkou niekoľkých hodín. Niekedy dokonca nemusia byť v hre ani mimoriadne finančné náklady. ...

PHP Developer - študentská brigáda PHP Developer - študentská brigáda
PHP Developer províznych systémov PHP Developer províznych systémov
PHP Developer poistných agregátorov PHP Developer poistných agregátorov
PHP Developer FinTech cloudových riešení PHP Developer FinTech cloudových riešení