BRATISLAVA 7. augusta (WebNoviny.sk) - Veci, ktoré sa dejú na ministerstve školstva, sú veľmi vážne. Ak by sa do čerpania eurofondov na výskum naozaj oprela Európska komisia, Slovenská národná strana bude mať vážny politický problém.
SNS prešla do protiútoku
Pre agentúru SITA to uviedol exminister školstva Juraj Draxler. Reagoval tak na to, že Slovenská národná strana v pondelok vypovedala Koaličnú zmluvu, pričom podľa zdroja agentúry SITA z prostredia národniarov SNS odmietla zakrývať prešľapy na ministerstve školstva exministra Juraja Draxlera a podnikateľa Jozefa Brhela. Draxler uviedol, že SNS sa pre problémy rozhodla prejsť do protiútoku.
Odporúčame:Horúca aktualita: SNS vypovedala Koaličnú zmluvu
Draxler pre agentúru SITA reagoval aj na vyhlásenie predsedu SNS Andreja Danka, ktorý v pondelok pre agentúru SITA uviedol, že za najväčšiu chybu ministra školstva Petra Plavčana považuje, že nenastúpil na proces komplexnej zmeny pri čerpaní eurofondov a pokračoval v línii svojich predchodcov.
Draxler nesúhlasí s Dankovými tvrdeniami
Práve predchodcovia Plavčana na ministerstve školstva podľa Danka nešťastne nastavili čerpanie eurofondov na súťaž súkromných firiem s vysokými školami. Draxler tvrdí, že to nie je pravda. Čerpanie podľa Draxlera závisí od toho, ako sa sformulujú konkrétne výzvy.
Exminister dodal, že počas jeho pôsobenia sa pripravila iba jedna výzva, ktorú súčasné vedenie ministerstva školstva zrušilo a potom ju s pozmenenými kritériami nanovo vyhlásili. Draxler považuje za urážlivé tvrdenie, že on sa snažil o to, aby sa fondy určené na rozvoj slovenskej vedy dostali k rôznym súkromným spoločnostiam.
Odporúčame:Konflikt medzi Smerom a SNS je neustály, dôvodom môžu byť volebné preferencie, myslí si analytik
Predseda parlamentu a SNS Andrej Danko vypovedal Koaličnú zmluvu podpísanú 1. septembra 2016 medzi stranami Smer-SD, SNS a Most-Híd. Ako dôvod uvádza absolútnu nevyhnutnosť zmenu pravidiel v koalícii, novú úpravu pomerov a vzťahov a stanovenie absolútne nových priorít, ktoré sa budú premietať v rámci procesu zostavenia nového rozpočtu s cieľom obnovy dôvery medzi koaličnými partnermi ako aj dôvery verejnosti ku koalícii.
Viac k témam: Andrej Danko, Juraj Draxler, SNS Slovenská národná strana, vypovedanie Koaličnej zmluvyZdroj: Webnoviny.sk - Čerpanie eurofondov nastavili na súťaž firiem, hovorí Danko, exminister Draxler tvrdenia odmieta © SITA Všetky práva vyhradené.
Zdroj a foto: SITA
© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. si vyhradzuje výlučné právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Mzdová kalkulačka - výpočet čistej mzdy a ceny práce
Mzdová kalkulačka ADVANCED
Tehotenské: Online kalkulačka na výpočet dávky
Kalkulačka materskej dávky
Valorizácia dôchodkov
Kalkulačka na výpočet dôchodku
Kalkulačka na výpočet dôchodkového veku
Kalkulačka na výpočet vdovského dôchodku
Kalkulačka sirotského dôchodku
Kalkulačka minimálneho dôchodku
Hypotekárna kalkulačka
Porovnanie zdravotných poisťovní
DPH kalkulačka pre rok 2026
Investičná kalkulačka
SPRAVODAJSTVO
Polícia obvinila trénera mladých futbalistov zo sexuálneho zneužívania, súd ho vzal do väzby
Vláda schválila rozvojovú pomoc na rok 2026, Slovensko vyčlení viac ako 18 miliónov eur
Prešovský kraj zo župných eurofondov zazmluvnených vyše sto projektov za 105 miliónov eur
Za 12 dní nad Slovenskom preletelo takmer 600 vojenských lietadiel, Fico podľa Matoviča vtiahol Slovensko do konfliktu – VIDEO
Agresia v rómskej osade, hasiči čelili útoku po uhasení požiaru – FOTO
Najčítanejšie
- 1.Prenajímatelia bytov sa pred daniarmi už neschovajú. Finančná správa SR uvidí ich príjmy
- 2.PKF – Prague Philharmonia, Pražský filharmonický zbor
- 3.Vyššie zdanenie pohonných hmôt pomôže štátnemu rozpočtu, vodiči si priplatia
- 4.Tretí pilier: Štát chce zefektívniť jeho hospodárenie, dôchodkové spoločnosti hovoria o likvidácii
- 5.Finančná správa a Európska prokuratúra posilňujú spoluprácu v boji proti daňovým podvodom










