Čaputová: Dianie v USA je dôkazom toho, aká nebezpečná je rétorika nenávisti
7.1.2021 (Webnoviny.sk) - To, čo sa práve deje v Spojených štátoch amerických je dôkazom toho, ako veľmi nebezpečná vie byť rétorika nenávisti.

V reakcii na protesty v americkom Kapitole, do ktorého preniklo niekoľko demonštrantov podporujúcich končiaceho prezidenta Spojených štátov amerických Donalda Trumpa, to uviedla prezidenta Zuzana Čaputová.
Pohŕdanie demokratickými inštitúciami je podľa nej cestou ich oslabovania a ohrozenia demokratických práv každého občana. Stanovisko hlavy štátu poskytol jej hovorca Martin Strižinec.
„Aktuálne dianie mám všetkým zároveň pripomína, aby sme v našich vyjadreniach vždy hľadali cestu, ako atmosféru upokojovať a zmierovať, nepodkopávať dôveru voči všetkému a neživiť vášne tam, kde je nevyhnutný zdravý rozum,“ vyzvala Čaputová.
Viac k témam: prezident Slovenskej republiky, prezidentské voľby v USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Čaputová: Dianie v USA je dôkazom toho, aká nebezpečná je rétorika nenávisti © SITA Všetky práva vyhradené.
© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. si vyhradzuje výlučné právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Podujatia

2023

Finanční agenti

Kryptomeny

Zamestnanie

Voľný čas


SPRAVODAJSTVO





- 1.Ako sa v roku 2023 zvýšia príplatky za prácu cez víkendy, v noci a počas sviatkov
- 2.Viacero bánk ku koncu januára upravovalo úrokové sadzby svojich hypotekárnych úverov
- 3.Energetická kríza nás zatiaľ nezlomila. Aké škody nám ešte môže spôsobiť?
- 4.Toto sú najdôležitejšie otázky súvisiace s rodičovským dôchodkom a odpovede na ne
- 5.Daň z motorových vozidiel je potrebné podať a zaplatiť do 31. januára 2023