Brusel skritizoval zákaz Jehovových svedkov v Rusku

BRUSEL 18. júla (WebNoviny.sk) - Európska únia skritizovala Rusko za to, že v krajine zakázalo náboženskú spoločnosť Jehovových svedkov. Únia trvá na tom, že každý musí mať možnosť voľne praktizovať svoje náboženstvo.
Majú právo zhromažďovať sa
Utorkové vyjadrenie Bruselu nasleduje po verdikte Najvyššieho súdu Ruskej federácie, ktorý zamietol odvolanie voči zákazu. Rozhodnutie súdu tak umožňuje štátu zlikvidovať 395 miestnych pobočiek organizácie, ako aj skonfiškovať jej majetok.
Odporúčame:Na východe Ukrajiny vyhlásili separatisti nový štát Malorusko
Podľa európskej dvadsaťosmičky musí byť však "Jehovovým svedkom, tak ako iným náboženským skupinám, umožnené pokojne využívať právo na zhromažďovanie sa bez vonkajšieho zasahovania." Ako dodáva, Rusko k tomu zaväzuje jeho ústava i medzinárodné dohody.
Extrémistická organizácia
Ruské úrady sú však iného názoru. Najvyšší súd 20. apríla vyhovel žiadosti ruského ministerstva spravodlivosti a zakázal činnosť Jehovových svedkov, pričom označil túto náboženskú komunitu za extrémistickú organizáciu.
Zároveň nariadil skonfiškovanie jej majetku a zatvorenie všetkých jej pobočiek. Náboženská spoločnosť tvrdí, že má v Rusku 170-tisíc nasledovníkov.
Viac k témam: Brusel, Svedkovia JehovoviZdroj: Webnoviny.sk - Brusel skritizoval zákaz Jehovových svedkov v Rusku © SITA Všetky práva vyhradené.
Zdroj a foto: SITA
© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. si vyhradzuje výlučné právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Podujatia

2023

Finanční agenti

Kryptomeny

Zamestnanie

Kultúra a umenie


SPRAVODAJSTVO





Najčítanejšie
- 1.Princovia William a Harry vybrali umelca, ktorý vytvorí sochu ich zosnulej matky
- 2.Od 1. júna 2023 sa zmenia príplatky za prácu cez víkendy a v noci. O koľko sa zvýšia?
- 3.Hypotéka v roku 2023. Oplatí sa počkať alebo treba brať čo je?
- 4.Eurofondy by podľa ministra Balíka mali viac zohľadňovať potreby regiónov, kohézna politika je základom súdržnosti Únie
- 5.Podriadených finančných agentov je z roka na rok viac. Vlani ich najviac získal Finportal