CHICAGO 11. mája (WebNoviny.sk) - Americká spoločnosť Boeing dočasne zastavila testovacie lety nového dopravného lietadla 737 MAX pre možné problémy s motormi.
Pozastavenie prišlo iba niekoľko dní pred tým, ako mal Boeing dodať tieto lietadlá svojmu prvému zákazníkovi, informovala spravodajská stanica BBC. Spoločnosť však oznámila, že plán dodania lietadiel dodrží, pričom ich výroba bude pokračovať.
Medzi spoločnosťami, ktoré majú objednané 737 MAX, sú American Airlines, Southwest Airlines, ako aj čínske aerolínie Shandong Airlines. Cena jedného lietadla je približne 110 miliónov dolárov, aerolínie však dostávajú zľavy.
Boeing 737 MAX bol vyvinutý tak, aby viac šetril palivom ako jeho predchodca 737 Next Generation, ktorý bol veľkým komerčným úspechom. Nové lietadlo má tiež väčšiu obsaditeľnosť.
Boeing tvrdí, že nové lietadlo dosiaľ prešlo testovaním v rozsahu viac než 2000 hodín. Skúšobné lety sa realizovali na piatich prototypoch.
Viac k témam: Boeing, Boeing 737 MAXZdroj: Webnoviny.sk - Boeing prerušil testovacie lety nového lietadla 737 MAX © SITA Všetky práva vyhradené.
Zdroj a foto: SITA
© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. si vyhradzuje výlučné právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Mzdová kalkulačka - výpočet čistej mzdy a ceny práce
Mzdová kalkulačka ADVANCED
Tehotenské: Online kalkulačka na výpočet dávky
Kalkulačka materskej dávky
Valorizácia dôchodkov
Kalkulačka na výpočet dôchodku
Kalkulačka na výpočet dôchodkového veku
Kalkulačka na výpočet vdovského dôchodku
Kalkulačka sirotského dôchodku
Kalkulačka minimálneho dôchodku
Hypotekárna kalkulačka
Porovnanie zdravotných poisťovní
DPH kalkulačka pre rok 2026
Investičná kalkulačka
SPRAVODAJSTVO
Vianočná pošta vytvorila nový rekord, Ježiško dostal vyše 126-tisíc listov
Námestie SNP v Bratislave prechádza obnovou, magistrát priblížil termíny
Bolo by to veľmi nerozumné, varoval európske krajiny pred odvetnými clami minister financií USA
Raši odcestuje spolu s parlamentnou delegáciou na dvojdňovú pracovnú návštevu Talianska
Progresívci chcú iniciovať zasadnutie európskeho výboru. V prípade obchodnej vojny sme najohrozenejší z celej EÚ, tvrdí Šimečka – VIDEO
Najčítanejšie
- 1.Slováci lovia lacné nákupy za hranicami. Kraľujú Temu, Allegro aj letenky z Írska
- 2.Rast slovenskej ekonomiky sa spomalil na 1,9 %
- 3.Deepweb a darknet, alebo „tam, kde je všetko“
- 4.Slovenská investičná spoločnosť Fumbi dostala povolenie MiCA od NBS
- 5.Vianočná pošta vytvorila nový rekord, Ježiško dostal vyše 126-tisíc listov










