Babiš podpísal koaličnú zmluvu. Prezradil, kedy bude jasno k nomináciám ministrov
3.11.2025 (SITA.sk) - Predseda českého hnutia ANO, ktoré zvíťazilo v parlamentných voľbách, podpísal v pondelok koaličnú zmluvu so šéfmi krajne pravicovej strany Sloboda a priama demokracia (SPD) a pravicovej populistickej strany Motoristi. Andrej Babiš, Tomio Okamura a Petr Macinka zmluvu spečatili pred ustanovujúcou schôdzou českej Snemovne. Informuje o tom spravodajský web Novinky.cz.
Dokument obsahuje rozdelenie ministerských postov, hovorí o obsadení kresla šéfa Snemovne nominantom SPD a o premiérskom kresle pre hnutie ANO.
K nomináciám ministrov však Babiš uviedol, že jasno bude „koncom novembra“, kedy by chcel mená predstaviť prezidentovi. S každým z nominantov bude podľa neho chcieť hlava štátu najskôr hovoriť.
Viac k témam: Koaličná zmluvaZdroj: SITA.sk - Babiš podpísal koaličnú zmluvu. Prezradil, kedy bude jasno k nomináciám ministrov © SITA Všetky práva vyhradené.
© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. si vyhradzuje výlučné právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Mzdová kalkulačka - výpočet čistej mzdy a ceny práce
Mzdová kalkulačka ADVANCED
Tehotenské: Online kalkulačka na výpočet dávky
Kalkulačka materskej dávky
Valorizácia dôchodkov
Kalkulačka na výpočet dôchodku
Kalkulačka na výpočet dôchodkového veku
Kalkulačka na výpočet vdovského dôchodku
Kalkulačka sirotského dôchodku
Kalkulačka minimálneho dôchodku
Hypotekárna kalkulačka
Porovnanie zdravotných poisťovní
DPH kalkulačka pre rok 2026
Investičná kalkulačka
SPRAVODAJSTVO
Rekonštrukčné práce na Spišskom hrade budú tento rok pokračovať podľa harmonogramu
Proces v kauze vraždy Daniela Tupého má pokračovať výsluchom svedkov
Progresívci navrhli parlamentu uznesenie, ktorým by sa odsúdili prejavy násilia namierené voči Slovákom žijúcim v Srbsku
Slovensko stojí na tej nesprávnej strane a páli najdôležitejšie mosty k spojencom, tvrdí exminister Korčok
Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
Najčítanejšie
- 1.Obvinený podnikateľ Suchoba je stále v zahraničí, nekomunikuje s právnikom ani s partnermi
- 2.Tržby maloobchodu stúpli o 9,6 %, je to najviac za posledné dva roky
- 3.Formuláre daňových priznaní k dani z príjmov sú už dostupné
- 4.Akciové trhy prehliadli sfanatizovaný dav v Kapitole a pozornosť upriamili na nové impulzy. Očakávajú vyššie úroky aj infláciu
- 5.Rast slovenskej ekonomiky sa spomalil na 1,9 %










