SYDNEY 23. marca (WebNoviny.sk) - Austrálska polícia zadržala a obvinila 63-ročného muža v súvislosti so záhadným zmiznutím trojročnej Cheryl Grimmerovej spred 47 rokov.
Muž zadržaný v stredu v Melbourne, ktorého identitu polícia nezverejnila, čelí obvineniam z trestných činov únosu a vraždy.
Spomínaná kauza patrí medzi najväčšie záhady austrálskej kriminalistiky. Dievčatko zmizlo z pláže v Novom Južnom Walese, kde spoločne s troma súrodencami čakali na matku, kým zozbiera všetky veci pred odchodom z pobrežia. Unesenú odvtedy nevideli, nenašli sa ani jej telesné pozostatky.
Podľa slov policajného šéfinšpektora Brada Ainswortha nebolo dievčatko už hodinu po únose medzi živými. Žiadne detaily však policajný činiteľ verejnosti neprezradil s tým, že ich vyšetrovatelia budú prezentovať súdu.
Vyšetrovanie kauzy obnovili v Austrálii vlani, v čase zločinu iba 16-ročného podozrivého krátko po stredajšom výsluchu zadržali a aj obvinili.
Viac k témam: Austrália, krimi, únosZdroj: Webnoviny.sk - Austrália je blízko k vyriešeniu jednej zo svojich najväčších záhad spred 47 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.
Zdroj a foto: SITA
© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. si vyhradzuje výlučné právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Mzdová kalkulačka
Mzdová kalkulačka ADVANCED
Kalkulačka tehotenskej dávky
Kalkulačka materskej dávky
Kalkulačka rodičovského bonusu
Valorizácia dôchodkov
Kalkulačka na výpočet dôchodku
Kalkulačka dôchodkového veku
Kalkulačka vdovského dôchodku
Kalkulačka sirotského dôchodku
Kalkulačka minimálneho dôchodku
Porovnanie zdravotných poisťovní
2023

Finanční agenti

Kryptomeny

Unicef

Zamestnanie

Kultúra a umenie


SPRAVODAJSTVO





Najčítanejšie
- 1.Žalobám čelí nielen kryptoburza Binance, ale už aj jej marketingová tvár Cristiano Ronaldo
- 2.Poistenie kybernetických rizík chráni pred krádežou peňazí, ale aj identity
- 3.Inflácia eurozóny sa blíži k 2-percentnému cieľu, Slovensko ju má na úrovni 6,9 %
- 4.Minimálna mzda sa v nasledujúcom roku zvýši na 750 eur. Čo všetko to ovplyvní?
- 5.Ceny pohonných látok na Slovensku klesajú už štvrtý týždeň za sebou