Anglikánska cirkev priznala umlčiavanie obetí pohlavného zneužívania

SYDNEY 17. marca (WebNoviny.sk) - Anglikánska cirkev v Austrálii sa priznala, že sa pokúšala umlčať obete pohlavného zneužívania detí. Vyplýva to z výsledkov vyšetrovania zverejnených v piatok príslušného kráľovského výboru.
V rokoch 1980 až 2015 bolo nahlásených približne 1082 prípadov pohlavného zneužívania detí, ktorých sa malo dopustiť 569 údajných páchateľov vrátane 247 vysvätených kňazov anglikánskej cirkvi v Austrálii, tvrdia vyšetrovatelia. Táto cirkev však nie vždy ochraňovala deti, ktoré jej boli zverené do starostlivosti a dopustila tiež, aby ich poškodzovanie pokračovalo, uviedla pred vyšetrujúcim výborom generálna tajomníčka predmetnej cirkvi Anne Hywoodová.
"Tým, ktorí sa v tejto veci ozvali, sme neverili a snažili sme sa ich umlčať. Starali sme sa viac o reputáciu našej cirkvi než o tých, ktorým bolo ubližované," dodala Hywoodová. Priemerný vek zneužívaných detí vtedy činil 11 rokov. "S hanbou priznávame, že sme daný problém začali riešiť až vtedy, keď sa obete stali pre nás hrozbou," uviedla. Anglikánska cirkev v Austrálii dosiaľ vyplatila obetiam odškodné vo výške 31 miliónov austrálskych dolárov.
Najvyšší predstaviteľ danej cirkvi a melbournský arcibiskup Philip Freier vyhlásil, že dané údaje sú šokujúce. Výbor však upozorňuje, že stále nejde o úplný počet obetí, keďže mnohé z nich svoje zneužitie úradom neoznámili.
Viac k témam: Anglikánska cirkev, Austrália, sexuálne zneužívanie detíZdroj: Webnoviny.sk - Anglikánska cirkev priznala umlčiavanie obetí pohlavného zneužívania © SITA Všetky práva vyhradené.
Zdroj a foto: SITA
© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. si vyhradzuje výlučné právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Podujatia

2023

Finanční agenti

Kryptomeny

Zamestnanie

Voľný čas


SPRAVODAJSTVO





Najčítanejšie
- 1.Prognóza: Tri scenáre, ako by sa mohli kryptomeny vyvíjať v roku 2023
- 2.Nedeľa bude o hodinu kratšia, no na pol roka nám prinesie letný čas
- 3.Investori sa vracajú k dlhopisom. Prinášajú im lepšie zhodnotenie ako pred rokom či dvomi
- 4.Daniari pre svoju e-kasu predĺžili spoluprácu s firmou Allexis za 1,2 milióna eur
- 5.Ceny pohonných látok znovu začali klesať a benzín je opäť lacnejší ako nafta