Andreja Danka šokovali slová premiéra Fica. Ja už tomu prestávam rozumieť, hovorí
2.5.2026 (SITA.sk) - Andrej Danko nesúhlasí ani s tým, že sa neprebrala štafeta po maďarskom premiérovi Viktorovi Orbánovi, ktorý podľa predsedu SNS „pocítil ukrajinské peniaze v maďarských voľbách“.
Predseda národniarov Andrej Danko vyjadril sklamanie z premiéra Roberta Fica (Smer-SD) a nerozumie tomu, prečo povedal ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému, že Slovensko podporuje vstup Ukrajiny do EÚ.
Danko sa voči tomu ostro ohradil a zdôraznil, že Slovenská národná strana (SNS) je členom koalície a so vstupom Ukrajiny do EÚ absolútne nesúhlasí.
„Nedá mi, aby som sa nevyjadril k slovám Roberta Fica, lebo som naozaj šokovaný. Ja už tomu prestávam rozumieť. Najskôr Fico hlasoval za to, že 90 miliárd ide na Ukrajinu. Teraz zverejní video, že SR podporuje Ukrajinu pri vstupe do EÚ. A zase to budú tančeky, že ešte nie teraz, ale v budúcnosti. Poviem to aj osobne Ficovi, ak sa stretneme, že SNS nesúhlasí so stanoviskom, že Ukrajina patrí do EÚ,“ zdôraznil predseda národniarov.
Danko nesúhlasí ani s tým, že sa neprebrala štafeta po maďarskom premiérovi Viktorovi Orbánovi, ktorý podľa predsedu SNS „pocítil ukrajinské peniaze v maďarských voľbách“. Danko dodal, že Fico sa pokojne môže stretávať so Zelenským, no nechce, aby mu hovoril, že SR podporuje vstup Ukrajiny do EÚ, pretože SNS to nechce.
„Čo dodať. Len to, že o rok sú voľby. Keď bude mať SNS viac hlasov tak sa budeme k týmto veciam nielen vyjadrovať, ale budeme aj reálne konať. Ak by sme mali väčšiu politickú silu, tak by som takéto veci nikdy nedovolil. Verím, že budeme úspešnejší. Ale chcem vyjadriť aj sklamanie z toho, čo Robert Fico niekedy robí,“ dodal predseda SNS s tým, že ak má niekto vstúpiť do EÚ, tak je to Čierna Hora alebo Srbsko.
„Robert Fico si asi neuvedomuje, že aj SNS je súčasť vlády a vyzývam ho, aby to už Zelenskému nehovoril. Pretože my s tým nesúhlasíme. Ukrajina nemôže byť v EÚ tak, ako by tu nemali byť ani ich potravinové výrobky, múka a mäso, z ktorých nám je nie všetkým dobre,“ uzavrel Danko.
Premiér Robert Fico (Smer-SD) telefonoval s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. „Napriek tomu, že na niektoré témy máme rozdielne názory, máme spoločný záujem na dobrých a priateľských vzťahoch medzi SR a Ukrajinou,“ vyhlásil Fico, ktorý pred Zelenským potvrdil, že Slovensko podporuje ambície Ukrajiny vstúpiť do EÚ. Slovensko si podľa slov predsedu vlády želá, aby Ukrajina bola stabilnou demokratickou krajinou.
Viac k témam: Maďarský premiér, Predseda Slovenskej národnej strany (SNS), Premiér Slovenskej republiky, Ukrajinský prezident, Vstup Ukrajiny do EÚZdroj: SITA.sk - Andreja Danka šokovali slová premiéra Fica. Ja už tomu prestávam rozumieť, hovorí © SITA Všetky práva vyhradené.
© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. si vyhradzuje výlučné právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Máj
Mzdová kalkulačka - výpočet čistej mzdy a ceny práce
Mzdová kalkulačka ADVANCED
Tehotenské: Online kalkulačka na výpočet dávky
Kalkulačka materskej dávky
Valorizácia dôchodkov
Kalkulačka na výpočet dôchodku
Kalkulačka na výpočet dôchodkového veku
Kalkulačka na výpočet vdovského dôchodku
Kalkulačka sirotského dôchodku
Kalkulačka minimálneho dôchodku
Hypotekárna kalkulačka
Porovnanie zdravotných poisťovní
DPH kalkulačka pre rok 2026
Investičná kalkulačka
SPRAVODAJSTVO
Nemecký kancelár Merz vyzval Európsku úniu na reformu jej rozpočtu, podporil Draghiho výzvu
V boji proti obchodovaniu s ľuďmi štátne orgány spolupracujú aj v úrovni V4 – FOTO
Ministerstvo pripravuje nákup 16 špeciálnych vozidiel pre hasičov, reaguje tak na nedostatok výškovej techniky v zbore
Koalícia by čoskoro mala predložiť prvý návrh prorastových opatrení, rokovania sprevádzala napätá atmosféra
Top foto dňa (14. máj 2026): Prezident v stíhačke F-16, Trump v Číne a zničený dom na Ukrajine
Najčítanejšie
- 1.Ochranári bijú na poplach, pre znečistenie vôd Žitného ostrova má zasadnúť Bezpečnostná rada SR
- 2.Nemecký kancelár Merz vyzval Európsku úniu na reformu jej rozpočtu, podporil Draghiho výzvu
- 3.Samosprávy v roku 2024 čelili problémom, spôsobil ich historický výpadok príjmov z podielových daní
- 4.O nemajetkovej ujme pri dopravných nehodách rozhodujú súdy. Zmena môže vodičom priniesť zvýšenie poistného
- 5.Test v strede reklama










