Ak koalícia nebude mať 79 poslancov, nebude sa už riešiť nič, vyhlásil k situácii v koalícii Danko
23.2.2025 (SITA.sk) - Momentálne je v rukách premiéra Roberta Fica, či dokáže komunikovať s rebelujúcimi koaličnými poslancami, pričom v rámci koalície je dohoda, že ak nebude mať 79 poslancov, nebude sa riešiť už nič.
V diskusnej relácii V politike spravodajskej televízie TA3 to povedal podpredseda parlamentu a šéf SNS Andrej Danko. Ako doplnil, so 76 poslancami sa totiž vládnuť nedá.
Tri strany v koaličnej rade
„My sme vytvorili pozíciu Robertovi Ficovi, aby mohol slobodne a voľne s nimi (rebelujúcimi poslancami, pozn. SITA) rokovať," povedal Danko. Doplnil, že Robertovi Ficovi pomohol v rokoch 2016, 2018 a tiež v roku 2023, aby sa stal premiérom. Bez toho, aby zobral na kandidátku ľudí z iných strán by totiž podľa Danka súčasná vláda nevznikla.
Danko tiež zdôraznil, že koaličná rada sa stále skladá z troch strán a Fico má s rebelujúcimi poslancami podpísať zmluvu. „To znamená, že nie je dôvod, aby boli na koaličnej rade," dodal Danko.
Podľa predsedu opozičného KDH Milana Majerského si chce vládna koalícia udržať moc, ale už bez reálneho politického vplyvu nad ministerstvami. „V podstate (Tomáš) Taraba a (Martina) Šimkovičová nie sú členmi SNS, (Rudolf) Huliak prejde na ministerstvo, za neho príde (Miroslav) Radačovský, tiež nie sú členmi SNS," pripomenul Majerský.
Chaos aj v parlamente
Ako ďalej zdôraznil, chaos panuje aj v parlamente. „Lebo sa presúvajú zákony a legislatíva z jedného mesiaca na druhý," uviedol šéf KDH s tým, že čo malo byť schválené na novembrovej a decembrovej schôdzi sa presunulo na február a potom na marec. „A dnes už tlačíme pred sebou vyše 100 zákonov, ktoré majú byť schvaľované," skonštatoval Majerský.
Predseda kresťanských demokratov zároveň doplnil, že až čas ukáže, či bude mať koalícia po 25. marci v parlamente väčšinu. „Pol roka sa tu vlečie nejaký konkrétny konflikt, spor," dodal s tým, že únavu vidno aj na koaličných politikoch, ale aj na občanoch.
Viac k témam: Ficova vláda 2023 - 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS)Zdroj: SITA.sk - Ak koalícia nebude mať 79 poslancov, nebude sa už riešiť nič, vyhlásil k situácii v koalícii Danko © SITA Všetky práva vyhradené.
© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. si vyhradzuje výlučné právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Mzdová kalkulačka - výpočet čistej mzdy a ceny práce
Mzdová kalkulačka ADVANCED
Tehotenské: Online kalkulačka na výpočet dávky
Kalkulačka materskej dávky
Valorizácia dôchodkov
Kalkulačka na výpočet dôchodku
Kalkulačka na výpočet dôchodkového veku
Kalkulačka na výpočet vdovského dôchodku
Kalkulačka sirotského dôchodku
Kalkulačka minimálneho dôchodku
Hypotekárna kalkulačka
Porovnanie zdravotných poisťovní
DPH kalkulačka pre rok 2026
Investičná kalkulačka
SPRAVODAJSTVO
Súd odmietol obžalobu na skupinu takzvaných čurillovcov, prípad vrátil prokuratúre
Svidník modernizuje plaváreň aj základnú školu, investícia presiahne 1,5 milióna eur – FOTO
Fico privítal rakúskeho spolkového kancelára Christiana Stockera, pridal sa k nim aj Babiš – FOTO
Maškarová odmieta kritiku ohľadom vyšetrovania korupcie a hovorí o výsledkoch – VIDEO
Kresťanskí demokrati predstavili balík opatrení na efektívnu ochranu detí pred nedatívnymi dopadmi digitálnych technológií – VIDEO
Najčítanejšie
- 1.Prenajímatelia bytov sa pred daniarmi už neschovajú. Finančná správa SR uvidí ich príjmy
- 2.Vyššie zdanenie pohonných hmôt pomôže štátnemu rozpočtu, vodiči si priplatia
- 3.PKF – Prague Philharmonia, Pražský filharmonický zbor
- 4.Tretí pilier: Štát chce zefektívniť jeho hospodárenie, dôchodkové spoločnosti hovoria o likvidácii
- 5.QR platby sú pripravené: jednoduché a bezpečné riešenie pre všetkých










