Ak by sa v Česku voľby konali teraz, zvíťazilo by opozičné hnutie ANO s viac ako 33 percentami hlasov
17.12.2024 (SITA.sk) - Ak by sa v Česku parlamentné voľby konali teraz, zvíťazilo by opozičnú hnutie ANO expremiéra Andreja Babiša s 33,6 % hlasov. Ukázal to prieskum agentúry NMS Market Research, informuje spravodajský web TN.cz.
Na druhom mieste by sa umiestnila vládna koalícia Spolu s 18,3 % hlasov. Vládne hnutie STAN by získalo 11,2 %, opozičná SPD 7,9 %, opoziční Piráti 5,9 % a hnutie Stačilo!, v ktorom hrá dominantnú úlohu KSČM, by podporilo 5,2 % voličov. Do parlamentu by sa podľa prieskumu dostali aj Motoristi, ktorí by získali 5,3 % hlasov.
„Najzaujímavejšia je v tejto chvíli pozícia Motoristov, ktorí majú zo všetkých strán asi najväčší potenciál rastu,“ uviedla politická analytička NMS Market Research Tereza Friedrichová.
Prieskum ukázal, že parlamentných volieb by sa zúčastnilo 56 percent oprávnených voličov, čo je podobné ako v predchádzajúcich mesiacoch. Prieskum uskutočnili od 3. do 9. decembra a zúčastnilo sa v ňom 1001 respondentov.
Viac k témam: Prieskum, volebné preferencieZdroj: SITA.sk - Ak by sa v Česku voľby konali teraz, zvíťazilo by opozičné hnutie ANO s viac ako 33 percentami hlasov © SITA Všetky práva vyhradené.
© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. si vyhradzuje výlučné právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Mzdová kalkulačka
Mzdová kalkulačka ADVANCED
Kalkulačka tehotenskej dávky
Kalkulačka materskej dávky
Kalkulačka rodičovského bonusu
Valorizácia dôchodkov
Kalkulačka na výpočet dôchodku
Kalkulačka dôchodkového veku
Kalkulačka vdovského dôchodku
Kalkulačka sirotského dôchodku
Kalkulačka minimálneho dôchodku
Porovnanie zdravotných poisťovní
2025
Finanční agenti
Kryptomeny
Unicef
Zamestnanie
SPRAVODAJSTVO
Najčítanejšie
- 1.Seniori, bankový účet pre dôchodcov môžete mať aj zadarmo
- 2.EK chce voľnejšie pravidlá o DPH pre malé a stredné podniky
- 3.Kam až klesnú úrokové sadzby hypoték v roku 2025 a čo to urobí s realitným trhom
- 4.Účet pre seniorov ponúkajú len tri banky a za poplatok
- 5.Ako v roku 2025 vyťažiť čo najviac z daňového bonusu na dieťa